Trwa ładowanie...

Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej chętnie odwiedzane przez najmłodszych

Już półtora tysiąca uczniów skorzystało z oferty doskonalenia jazdy na rowerze

Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej chętnie odwiedzane przez najmłodszych
d1oaq98
d1oaq98

Stacjonarne miasteczko uruchomiła Straż Miejska m.st. Warszawy, a jego dodatkową funkcjonalnością jest okazja zdawania egzaminu na kartę rowerową. Dzieci przebywają zarówno pod opieką wychowawców, jak i strażników . Zainteresowanie najmłodszych jest na tyle duże, że w niektóre dni tworzą się kolejki. Organizatorzy zaoferowali również udział w specjalnym projekcie „Wakacyjni cykliści", który ma charakter edukacyjny. Wzięli w nim do tej pory udział uczniowie z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 przy ul. Tyszkiewicza.

"Specjalnie z myślą o najmłodszych spędzających wakacje w mieście przygotowaliśmy w ramach oferty „Lato w mieście 2015" program zajęć „Wakacyjni cykliści". Będą to zajęcia o charakterze edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów, przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz nauki, na najmłodszych rowerzystów, będzie czekało mnóstwo atrakcji i dobra zabawa. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem strażników z Referatu Profilaktyki" – powiedziała kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy Marta Bachórz.

W ramach uzupełnienia oferty strażnicy odwiedzili też 40 podstawówek , aby odpowiedzieć na pytania uczniów, udzielić im fachowych porad oraz oczywiście zaprosić do odwiedzin Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są tutaj .

d1oaq98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oaq98
Więcej tematów