Trwa ładowanie...

Metro na Wolę. Pięciokrotne obniżki czynszu dla właścicieli sklepów

"Można już składać wnioski".

Metro na Wolę. Pięciokrotne obniżki czynszu dla właścicieli sklepów
dec3daz
dec3daz

Obniżki czynszu dla przedsiębiorców i zwężenie ulicy Górczewskiej - jakie zmiany czekają na mieszkańców Woli w związku z budową metra?

Jak podaje burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski (PO) w rozmowie z "Gazetą Stołeczną", najemcy lokali z punktami usługowymi i sklepami mogą ubiegać się o obniżki czynszu. Jest jeden warunek. - Jeśli najemca wykaże spadek obrotów w porównaniu z dwoma miesiącami poprzedniego roku, to proporcjonalnie obniżymy mu czynsz. Można już składać wnioski - czytamy na łamach dziennika.

Według wyliczeń burmistrza, aktualnie sklepikarze z Woli płacą 50 zł za m kw za wynajem miejskich lokali. Dzięki proponowanym obniżkom niektórym uda się zejść nawet do 10 zł za m kw.

Mieszkańcy dzielnicy postulują również za zwężeniem Górczewskiej na wysokości budowanej stacji Księcia Janusza. Gdy tylko zakończą się wykopy, chcą by ruszyła przebudowa tej jednej z ważniejszych ulic na Woli. Burmistrz Strzałkowski z dystansem podchodzi do tego pomysłu. - To nie jest ulica dzielnicowa i nie mam nad nią władztwa. Ja będę chciał forsować kładkę pieszo-rowerową nad Górczewską, żeby połączyć parki Moczydło i Szymańskiego - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

Krzysztof Strzałkowski dodaje również, że zwężenie Górczewskiej nie sprawi, że spadnie natężenie ruchu na tej ulicy po otwarciu metra. Z kolei wolscy samorządowcy oskarżają pomysłodawców, że chcą zrobić z głównej trasy uliczny deptak.

dec3daz

Źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

dec3daz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dec3daz
Więcej tematów