Trwa ładowanie...

Metro będzie kursować w soboty częściej!

Powstaną też nowe linie tramwajowe wzdłuż ul. Powstańców Śląskich na Bemowie i na Tarchomin - zapewnia nowy szef ZTM

Metro będzie kursować w soboty częściej!
d3cw6kw
d3cw6kw

Dziś, w piątek, odbyło się spotkanie dziennikarzy z nowym dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego, Wiesławem Witkiem. W grudniu zastąpił on Leszka Rutę, który niedawno podał się do dymisji za wpadkę z biletami i próbę likwidacji nocnych kursów .

Co usłyszeliśmy od nowego dyrektora? Oczywiście obietnice. Wiesław Witek zapewnił nas, że sprawi by metro kursowało w soboty częściej a po otwarciu II linii trasy zmieniły się tak, by mieszkańcy Warszawy mogli bez przeszkód dojechać do swojej stacji. Obecnie metro kursuje w soboty co 6 minut. Ma to się zmienić - wagoniki będą jeździć co cztery i pół minuty.

d3cw6kw

Nowy dyrektor zapewniał także, że jeszcze w tym roku wystartują dwie nowe inwestycje tramwajowe na Tarchominie i Bemowie. Wiesław Witek nie przewiduje kolejnych cięć linii autobusowych. Powstaną za to nowe - dowożące pasażerów do dwóch skrajnych stacji metra: Dworca Wileńskiego i Ronda Daszyńskiego. Do tej drugiej będzie dojeżdżała też nowa linia tramwajowa. Ma powstać także pętla dla autobusów z Grochowa, tuż przy stacji metra Stadion Narodowy.

Panie dyrektorze: Trzymamy Pana za słowo!

* Przeczytajcie też: Uważaj na czym siadasz! *

d3cw6kw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cw6kw
Więcej tematów