Trwa ładowanie...

Mercedes wróci w grudniu na Krakowskie Przedmieście

Znany neon, odnowiony zabłyśnie ponownie na "Domu bez Kantów". Przeszkadza mniej niż płachta na Smyku?

Mercedes wróci w grudniu na Krakowskie Przedmieście
d3z13pg
d3z13pg

W połowie grudnia na słynnym „Domu bez Kantów” przy Krakowskim Przedmieściu (na rogu Królewskiej) zabłyśnie odnowiony neon Mercedes-Benz. Od 1991 roku jest charakterystycznym elementem architektonicznym oraz symbolem polskiej transformacji po 1989.

Neon pojawił się na budynku stojącym na rogu ulic Królewskiej i Krakowskie Przedmieście w marcu 1991 roku. Tam właśnie Sobiesław Zasada otworzył pierwszy w powojennej Polsce salon samochodów marki Mercedes-Benz - będących symbolem Zachodu i nowoczesnej motoryzacji.

Salonu Mercedesa nie ma już w budynku przy Krakowskim Przedmieściu od ponad 10 lat. Jednak neon został i po 22 latach wymagał renowacji. Firma Mercedes-Benz Polska postanowiła sfinansować renowację. 3-metrowe litery zostały *zdemontowane z końcem listopada. Neon zabłyśnie ponownie w połowie grudnia. *

d3z13pg

To świetny przykład na to, jak można w mało inwazyjny sposób reklamować swoją firmę. Neony dobrze nam się kojarzą, nie zasłaniają budynków tak, jak wielkie płachty, często mają ciekawą formę i dodają nastroju kolorami.

Może warto byłoby powrócić do neonowych reklam i zakazać wieszania wielkich płacht oraz stawiania tablic pod billboardy? Jak myślicie?

d3z13pg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z13pg
Więcej tematów