Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Ksiądz z Kałuszyna zginął w nocy w wypadku. Żegna go Kuria Warszawsko-Praska

Ksiądz prałat Władysław Szymański stracił życie w tragicznym zdarzeniu w nocy z poniedziałku na wtorek. Nad ranem o jego śmierci zawiadomiły kościelne władze i pożegnały 68-letniego duchownego. Daty pogrzebu jeszcze nie wyznaczono.

Mazowieckie. Proboszcz z Kałuszyna, ksiądz Władysław Szymański, zginął w wypadku samochodowym w nocy z poniedziałku na wtorekMazowieckie. Proboszcz z Kałuszyna, ksiądz Władysław Szymański, zginął w wypadku samochodowym w nocy z poniedziałku na wtorek
d3czhfy
d3czhfy

"W nocy, 13 lipca 2021 roku,
w tragicznym wypadku samochodowym, w wieku 68 lat, w 45. roku kapłaństwa zginął ks. prał. Władysław Szymański proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie,
dziekan Dekanatu Mińsk Mazowiecki - Narodzenia Najświętszej Maryi Panny" - pożegnała zmarłego warszawsko-praska kuria biskupia.

Ksiądz prałat Władysław Szymański całe swoje kapłańskie życie związany był z Mazowszem. Pochodził z Parafii Narodzenia NMP w Młodzieszynie, w Diecezji Łowickiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego 4 czerwca 1978 roku. Jako wikariusz pracował w łowickich parafiach w Wysokienicach, Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej, w Łowiczu oraz w Archidiecezji Warszawskiej - w Przybyszewie, w Podkowie Leśnej i w Wołominie. Był proboszczem w Wielgolesie, a od 1995 roku przez 26 lat roku pełnił posługę duchowną jako proboszcz w Kałuszynie w powiecie mińskim.

Pełnił też ważne funkcje w strukturach Diecezji Warszawsko-Praskiej. Był najpierw wicedziekanem, a następnie dziekanem Dekanatu Mińsk Mazowiecki. W czerwcu 2018 roku został diecezjalnym duszpasterzem rolników.

d3czhfy

Mazowieckie. Ksiądz z Kałuszyna zginął w nocy w wypadku. Żegna go Kuria Warszawsko-Praska

Duchowni z praskiej diecezji wspominają również, że zmarły ksiądz Szymański był uhonorowany wieloma ważnymi kościelnymi tytułami. Biskup Kazimierz Romaniuk odznaczył go przywilejem rokiety i mantoletu, został przez abp. Henryka Hosera mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Radzyminie, a biskup Romuald Kamiński podniósł go do godności najpierw kanonika gremialnego, a następnie, w zeszłym roku, prałata Kapituły.

Nie wyznaczono jeszcze terminu pogrzebu, wiadomo jednak, że będzie on bardzo uroczysty. O szczegółach tego ważnego pochówku
Kuria Prasko-Warszawska poinformuje w terminie późniejszym.

Śmierć księdza związana jest z wypadkiem na A2 w okolicach Grójca. Duchowny kierował osobowym samochodem, który poruszał się niezgodnie z kierunkiem jazdy na trasie szybkiego ruchu. Jego volkswagen zderzył się z autem, którym prawidłowo jechała pięcioosobowa rodzina. Wszyscy, którzy znajdowali się w tym wozie, trafili do szpitala, na szczęście odniesione rany okazały się niegroźne. Księdza nie udało się uratować, zginął na miejscu.

Setki uchodźców na Litwie. Wilno ustawia zasieki na granicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3czhfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3czhfy
Więcej tematów