Mazowieckie. Kierował pijany autem. Na alkomacie zabrakło dla niego skali
W ręce policjantów z wydziału ruchu drogowego wpadł pijany kierowca BMW. Dla mężczyzny zabrakło skali podczas badania alkomatem. Lista przewinień zatrzymanego okazała się jednak dłuższa.
Jak przekazał w piątek 11 grudnia st. asp. Marcin Zagórski z policji w Mińsku Mazowieckim, zdarzenie miało miejsce w ostatnią środę.
W Wielgolesie w powiecie mińskim funkcjonariusze patrolujący ruch na drodze wojewódzkiej nr 802 zatrzymali do kontroli 29-letniego kierowcę BMW. Mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna był nietrzeźwy.
Mazowieckie. "Pomiar zatrzymał się na 4 promilach i wskazywał, że wynik jest wyższy"
- Poddali go więc badaniu na zawartość alkoholu. Podczas pierwszego badania na urządzeniu zabrakło skali, gdyż pomiar zatrzymał się na 4 promilach i wskazywał, że wynik jest wyższy – opisuje st. asp. Marcin Zagórski.
Pijany jechał 248 km/h. Policjanci z grupy Speed zapobiegli tragedii
Jak podały służby, tak wysoki wynik zawartości alkoholu we krwi, zadziwił nawet doświadczonych policjantów ruchu drogowego, którzy podczas swojej pracy przeprowadzili już setki badań na trzeźwość i mieli do czynienia z kierowcami jadącymi "na podwójnym gazie".
Mazowieckie. Pijany i bez prawa jazdy
Ponadto w czasie kontroli wyszło na jaw, że 29-latek – mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki, nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.
- Po prostu nigdy ich nie wyrabiał. Samochód, którym się poruszał, zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym, więc policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu do czasu usunięcia usterek technicznych – dodaje st. asp. Marcin Zagórski.
Mężczyzna trafił na komisariat policji w Mrozach, gdzie ponownie został zbadany na zawartość alkoholu. Wówczas urządzenie pokazało, że 29-latek w organizmie ma niemal 3,5 promila.
Kierowca BMW odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Natomiast osoba, która udostępniła auto 29-latkowi, została ukarana mandatem.
Policja przypomina, że każda osoba, która po wypiciu alkoholu decyduje się wsiąść do auta jako kierowca, stwarza olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.