RegionalneWarszawaMateriały ws. Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury. Przekazała je policja

Materiały ws. Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury. Przekazała je policja

W całym kraju w 308 wydarzeniach związanymi z obchodami 11 listopada uczestniczyło ponad 65 tys. osób.

Materiały ws. Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury. Przekazała je policja

14.11.2017 15:06

- Policja przekazała do prokuratury pierwszą partię materiału dowodowego zgromadzonego podczas Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

Głos w tej sprawie zabrał również szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak. "Ponownie zobowiązałem Policję do jak najszybszej analizy treści propagowanych podczas wszystkich zgromadzeń w dniu 11 listopada pod kątem ścigania sprawców z art. 256 k.k. z urzędu. To nie powinno przysłonić wielkiego święta patriotyzmu. Nie zapominajmy o tym" - napisał we wtorek na Twitterze. Chodzi transparenty z hasłami propagującymi faszyzm lub totalitaryzm niesione przez niektórych uczestników marszu.

Ponownie zobowiązałem Policję do jak najszybszej analizy treści propagowanych podczas wszystkich zgromadzeń w dniu 11 listopada, pod katem ścigania sprawców z art. 256 k.k. z urzędu. To nie powinno przysłonić wielkiego święta patriotyzmu. Nie zapominajmy o tym.

u2014 Mariusz Błaszczak (@mblaszczak)

Podczas wtorkowej konferencji rzecznik KGP podkreślił, że w pierwszej kolejności policja skupia się na największym zgromadzeniu, czyli na Marszu Niepodległości. "Po zebraniu całego materiału dowodowego on również trafi do prokuratury" - podkreślił Ciarka.

Rzecznik przypomniał też, że funkcjonariusze upominali organizatorów podczas Marszu. "Policjanci kilkukrotnie wzywali przewodniczącego marszu, organizatorów, aby pouczyli osoby o zakazie używania materiałów pirotechnicznych. To jest odnotowane w naszych systemach radiowych, jak i w dziennikach sztabowych, bo taki jest obowiązek" u2013 wyjaśniał Ciarka.

Kilka dni temu nadinsp. Szymczyk poinformował, że w całym kraju w 308 wydarzeniach związanymi z obchodami 11 listopada uczestniczyło ponad 65 tys. osób - najwięcej na Marszu Niepodległości - ok. 60 tys.

Do zabezpieczenia wydarzeń poza Warszawą delegowano 6,9 tys. policjantów. Z kolei najwięcej funkcjonariuszy zaangażowano do pracy przy zabezpieczaniu imprez warszawskich: 6,1 tys. policjantów z garnizonu warszawskiego i dodatkowo ponad 2,5 tys. sprowadzono spoza stolicy.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Obraz
Zobacz także
Komentarze (0)