Trwa ładowanie...

Marsz dla Klimatu w Warszawie. Uczestnicy chcą ogłoszenia alarmu klimatycznego

Marsz dla Klimatu odbył się w sobotę w Warszawie. Aktywiści z Extinction Rebellion Polska i Strajku dla Ziemi ruszyli ulicami stolicy w ramach Wielkiego Marszu dla Klimatu.

Marsz dla Klimatu w WarszawieMarsz dla Klimatu w WarszawieŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d4d5a0v
d4d5a0v

Marsz dla Klimatu w Warszawie. Uczestnicy idą czterema trasami

W sobotę w Warszawie odbył się Marsz dla Klimatu. Jego organizatorami byli aktywiści z Extinction Rebellion Polska i Strajku dla Ziemi. Ruszyli oni w czterech falach ulicami Warszawa, by spotkać się w okolicach Jazdowa. Tam powstało miasteczko klimatyczne z wykładami, warsztatami i koncertami.

Każda z tras ma określony kolor, który symbolizuje emocje towarzyszące ludziom w związku z katastrofą klimatyczną. Uczestnicy marszu wyruszyli z czterech różnych punktów w Warszawie. W każdej fali udział brało około stu osób. Uczestnicy poszli w falach miłości, buntu, smutku i nadziei. Celem jest zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w klimacie.

"Każdy z marszów zacznie się w innym miejscu Warszawy i będzie miał odrębną trasę, która zostanie ogłoszona niebawem. Każdy z nich skończy się w okolicach Jazdowa, gdzie otworzymy miasteczko klimatyczne. Prosimy aby zaznaczać swój udział odpowiedzialnie, tak abyśmy mogli zadbać o bezpieczeństwo w kontekście pandemii i w przybliżeniu znać liczbę osób wybierających konkretny kolor" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

d4d5a0v

"Stworzymy przestrzeń, w której wszyscy mogą wspólnie działać na rzecz naszej przyszłości - miasteczko, które zaprosi Was do świata szacunku, determinacji, otwartości i walki o klimat. W tej atmosferze będziemy wywierać presję na władze Polski, aby wreszcie przestały ignorować nasze bezpieczeństwo, naszą przyszłość, życie na tej planecie. Łączy nas miłość do życia i złość, która daje siłę do walki. Chcemy, abyś był/a tam z nami!" - czytamy na stronie organizatorów protestu.

Marsz dla Klimatu w Warszawie. Uczestnicy chcą ogłoszenia alarmu klimatycznego.

Uczestnicy Marszu dla Klimatu w Warszawie chcą, by władze ogłosiły alarm klimatyczny. To najważniejszy cel, który przyświeca organizacji marszu. Jego pomysłodawcy są zdania, że polski rząd nie robi nic, by chronić klimat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4d5a0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d5a0v
Więcej tematów