Trwa ładowanie...

Mapa Dumy i Wstydu: Bielany

Wstyd: wysypisko śmieci na Radiowie

Mapa Dumy i Wstydu: Bielany
d10foqw
d10foqw

"Obrzydliwa, najwyższa w Europie góra śmieci na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego, Natury 2000, parków przyrody Łosiowe Błota, Kalinowy Las, Uroczysko Bemowo. Góra śmieci z pobliską prymitywną kompostownią nie tylko psuja piękny krajobraz ale eliminują Bielany z historycznego miejsca Bielan - czyli zielone płuca Warszawy. Smród, który się roztacza wyczuwalny jest w promieniu kilku kilometrów" - pisze do nas mieszkaniec Warszawy.

Niestety, problem z wysypiskiem śmieci na styku dwóch dzielnic: Bemowa i Bielan oraz gmin Izabelin i Stare Babice, tuż obok Kampinosu , ciągnie się od lat, a protesty mieszkańców nic nie zmieniają. Kompostownia „Radiowo” przy ul. Kampinoskiej już dawno miała być zlikwidowana. Na górze odpadów miał powstać stok narciarski. Niestety, po wprowadzeniu tzw. ustawy śmieciowej plany zupełnie się zmieniły - Sejmik Województwa Mazowieckiego zwiększył pojemność składowiska z 95 tys. do 700 tys. metrów sześciennych! Termin ewentualnego zamknięcia przesunięto na 2017 r.

- W pobliżu tego wysypiska funkcjonuje tez coś, co wszyscy nazywają sortownią albo kompostownią, a jest to jakiś zwykły młyn, w którym mieli się wszystkie śmieci z miasta, które dopiero później trafiają na wysypisko. Kompostownia natomiast to są bezpieczne odpady np. dla ogrodu – mówił Bogdan Bajak, mieszkaniec okolicy wysypiska i kompostowni w rozmowie z rozgłośnią radiową RDC.

d10foqw

Góra śmieci rośnie, a mieszkańcy okolicznych domów oraz odwiedzający Kampinos warszawiacy już od 2006 r. czekają na decyzję o zamknięciu smrodliwego miejsca. Rocznie na wysypisko Radiowo trafia 150 tysięcy ton odpadów. Śmieci są tam gromadzone od początku lat 60.

Dziękujemy Wam za wielką aktywność przy współtworzeniu mapy . *Wszystkie nurtujące Was problemy zostaną przekazane do Ratusza. Będziemy pilnowali, by je jak najszybciej rozwiązano. Program poświęcony projektowi przez cały okres tworzenia mapy będzie emitowany podczas czwartkowych wydań audycji „Poranek w RDC” o godz. 9:30. Codzienne aktualności będzie można znaleźć u nas, w WawaLove.pl i na naszym fanpejdżu . Zgłoś swoją propozycję do Mapy Dumy i Wstydu Warszawy!*

d10foqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10foqw
Więcej tematów