Trwa ładowanie...

Mandaty za nienoszenie maseczek w stołecznej komunikacji

Policjanci sprawdzają noszenie maseczek w miejscach, gdzie jest to wymagane, m.in. w środkach komunikacji miejskiej i pomieszczeniach zamkniętych.

Policja wystawia mandaty za nienoszenie maseczek w komunikacjiPolicja wystawia mandaty za nienoszenie maseczek w komunikacji
dn3ts5u
dn3ts5u

Zapytaliśmy stołeczną policję o liczbę mandatów nałożoną za brak maseczek w środkach transport publicznego i miejscach, gdzie taki nakaz obowiązuje.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, w terminie od 1 do 25 października policjanci wystawili 1 461 mandatów karnych oraz 6 864 pouczeń.

Sporządzili też 167 wniosków o ukaranie do sądu za niestosowanie się do obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach transportu publicznego i miejscach ogólnodostępnych.

Polska w UE. Cimoszewicz komentuje wypowiedź Andrzeja Dudy

Jak przekazała WawaLove, sierż. szt. Gabriela Putyra Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji, policja na bieżąco realizuje zadania związane z obostrzeniami.

dn3ts5u

Nieprawidłowości są zgłaszane policjantom, podejmują również interwencje własne.

-  Każdorazowo interwencja, może zakończyć się mandatem karnym, wnioskiem do sądu, jak również pouczeniem. Jest to uzależnione od zachowania osób, wobec której czynności są podejmowane – informuje policja.

Z kolei z danych przekazanych przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci wystawili za brak maseczki niemal 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów karnych i 125 wniosków o ukaranie. W ciągu trzech ostatnich dni wystawiono ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. i 421 wniosków o ukaranie.

Z powodu Wszystkich Świętych władze apelowały o noszenie maseczek na cmentarzach z powodu trudności z zachowaniem dystansu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dn3ts5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn3ts5u
Więcej tematów