Trwa ładowanie...

„Mamma mia!” w Romie. Premiera w sobotę

Pierwszy spektakl we właśnie wyremontowanym teatrze

„Mamma mia!” w Romie. Premiera w sobotę
d3cxuwz
d3cxuwz

Polska premiera musicalu opartego na przebojach grupy ABBA, odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lutego. „Mamma mia!” będzie pierwszym spektaklem granym w teatrze po remoncie. Zainteresowanie musicalem jest ogromne. Bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Na spektakle do końca kwietnia pozostało tylko kilka pojedynczych miejsc.

Musical "Mamma Mia!" to wielki sukces musicalowej sceny. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli i to na co najmniej trzech kontynentach. "Mamma Mia!" oparta jest na przebojach zespołu ABBA, zgrabnie wplecionymi w fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy – wszystko w pięknej scenerii urokliwej greckiej wysepki.

Od czasu londyńskiej premiery w 1999 roku i premiery na Broadwayu w roku 2001 musical "Mamma Mia!" zaprezentowano już w 16 językach (polski będzie 17.) – od 2011 roku musical odnosi fenomenalne sukcesy nawet w Chinach. "Mamma Mia!" to już ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach i ponad 54 miliony widzów.

Premiera spektaklu będzie pierwszym spektaklem zagranym po remoncie Teatru Roma. Przebudowano elewację, nową aranżację dostały także wnętrza teatru - sala główna, bary, strefa wejśiowa, foyer oraz toalety. W celu wydzielenia pożarowego głównej Sali widowni wyburzono ściany na balkonach I i II piętra i postawiono je od nowa. Zerwano starą konstrukcję widowni i wykonano nową, ognioodporną. W celu dostosowania przejść pomiędzy fotelami do obowiązujących przepisów, kosztem proscenium powiększono salę widowni o 4 dodatkowe rzędy foteli. Widownia powiększyła się z 887 do 1007 foteli.

d3cxuwz
d3cxuwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cxuwz
Więcej tematów