Trwa ładowanie...

Mama w wielkim mieście. Ile zajmuje przejście z wózkiem przez rondo Dmowskiego? [WIDEO]

Jak dla mamy z dziećmi wygląda przeprawa na drugą stronę ulicy w centrum Warszawy? Zobaczcie sami.

Mama w wielkim mieście. Ile zajmuje przejście z wózkiem przez rondo Dmowskiego? [WIDEO]
dbp3ent
dbp3ent

Otrzymaliśmy ciekawe nagranie od dwóch blogerek: Ani i Agnieszki. - Obie jesteśmy mamami. Stoimy właśnie na rondzie Dmowskiego i postanowiłśmy wybrać się razem na zakupy do sklepu dziecięcego - mówią autorki filmu. - Chcemy Wam pokazać jak wygląda nasza przeprawa przez skrzyżowanie w centrum Warszawy.

Pod koniec września zapadła decyzja o tym, że rondo Dmowskiego, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pozostanie w swojej obecnej formie. - Oznacza to kolejne lata utrudnień dla pieszych, w szczególności osób starszych, niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi w wózkach, rowerzystów - twierdzą Ania i Agnieszka. O planach zmian ronda pisalismy na łamach WawaLove.pl

- Kilkaset metrów dalej na Dworcu Centralnym codziennie wysiadają tysiące podróżnych z bagażami, codzienne przez rondo przechodzą tysiące pieszych - wymieniają blogerki. Dodają również, że pomimo wyliczeń ekspertów, które jasno pokazują, że przebudowa ronda nie spowoduje korków, a zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego nie sparaliżuje centrum, władze Warszawy zdecydowały "o wyższości hałasu i spalin przejeżdżających tędy samochodów nad możliwością przemieszczania się pieszych przez tę część miasta".

Ania i Agnieszka przygotowały film ukazujący problemy z jakimi borykają się rodzice, którzy chcą przejść na drugą stronę ulicy przy rondzie Dmowskiego. Jak dla mamy z dziećmi wygląda przeprawa na drugą stronę ulicy w centrum Warszawy? Zobaczcie sami.

Jak podkreślają blogerki, nakręciły ten film nieprzypadkowo. - Chciałyśmy pokazać jak wyglądają codzienne przeprawy matek z dziećmi - mówi Ania i Agnieszka. - Wierzymy, że nie jest za późno na rozmowę jak to rondo powinno wygladać i mamy nadzieję, że władze Warszawy wezmą pod uwagę nie tylko kierowców, ale również rodziców z wózkami dziecięcymi - dodają.

dbp3ent
dbp3ent
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbp3ent
Więcej tematów