Trwa ładowanie...

Malowanie pasów na Moście Łazienkowskim. Przeprawą pojedziemy wcześniej?

Wszystko wskazuje na to, że most zostanie otwarty dla kierowców kilka dni przed planowana datą.

Malowanie pasów na Moście Łazienkowskim. Przeprawą pojedziemy wcześniej?
dmvw1c2
dmvw1c2

Na Moście Łazienkowskim wykonawcy położyli już wszystkie warstwy asfaltu. Teraz czas na malowanie pasów. Wszystko wskazuje na to, że przeprawą kierowcy pojada już w najbliższą środę.

Firma Porr, która jest wykonawcą projektu, wyłożyła już wszystkie warstwy jezdni, które stanowią blisko 800 ton masy bitumicznej. Teraz rozpoczęło się malowanie pasów. Na środę i czwartek wykonawca zaplanował próby obciążeniowe. Krzysztof Laskowski, dyrektor ds. technicznych w firmie Porr spodziewa się, że most zostanie otwarty 28 października, czyli kilka dni przed zakładanym terminem.

ZDM studzi entuzjazm. - Mostem będzie można jeździć, gdy zostaną skończone wszystkie prace do tego niezbędne oraz odbędzie się kontrola inspektorów budowlanych. Termin otwarcia pozostaje bez zmian: do 31 października - czytamy na popularnym portalu społecznościowym.

dmvw1c2

Most Łazienkowski wymaga remontu po pożarze, do którego doszło w połowie lutego. Pod częścią mostu zapaliły się leżące tam drewniane deski. Płonącą budowlę strażakom udało się ugasić dopiero po 12 godzinach. Podczas pożaru temperatura osiągnęła nawet 1000 stopni Celsjusza, co doprowadziło do uszkodzenia konstrukcji przeprawy. Po tym zdarzeniu władze Warszawy zdecydowały się na wymianę konstrukcji mostu. Przypomnijmy, że sam remont również napotkał na utrudnienia. Wykonawca skarżył się na przerwy w dostawie prądu, a w połowie sierpnia br. doszło do niewielkiego pożaru. Mimo utrudnień, przeprawa zostanie oddana zgodnie z czasem zastrzeżonym w umowie z wykonawcą.

dmvw1c2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmvw1c2
Więcej tematów