Trwa ładowanie...

Majówka teatralna na Pradze Południe

Teatr Akt zaprasza na akcję uliczną, spektakl plenerowy i animacje teatralne

Majówka teatralna na Pradze Południe
d99cgx2
d99cgx2

Majówka teatralna to plenerowy projekt kulturalny, które odbędzie się na terenie siedziby stołecznego Teatru Akt na Koziej Górce/ Olszynce Grochowskiej . W ramach drugiej edycji Majówki zaprezentowana zostanie akcja uliczna na Placu Szembeka zapowiadająca wydarzenia na Koziej Górce, a dwa dni później w sobotnie popołudnie odbędą się animacje teatralne i spektakl plenerowy Teatru Akt na Olszynce. Projekt współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga-Południe.

PODWODNY ŚWIAT/ akcja uliczna /

15.05.2014 godz. 15:00, Plac Szembeka

Teatr Akt w ramach swoich akcji wprowadza w przestrzeń uliczną elementy teatralizacji poprzez scenografię, kostiumy i dramaturgię. Akcja ożywi przestrzeń Placu Szembeka pod względem kulturalnym, społecznym i będzie stanowiła kontynuację przemian dziejących się na terenie Pragi w ciągu dwóch ostatnich dekad. Będą dla widzów zaskoczeniem i miłą niespodzianką-bez specjalnych przygotowań związanych z standardowym wyjściem do teatru, nieoczekiwanie znajdą się w „centrum prawdziwego teatru”.

d99cgx2

Podwodny świat to galeria postaci podmorskich głębin przeniesiona w wielkomiejską przestrzeń. Postacie przybrane w fantazyjne stroje mieszkańców głębin przyciągną uwagę przypadkowych widzów i wciągną ich w akcję.

ARLEKINADA/animacje teatralne/

17.05.2014 godz. 18:00-20:00,ul Łaziebna 9, Olszynka Grochowska

Wieczorny spektakl poprzedziArlekinada, program teatralno-cyrkowy, szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Przygotowany zostanie przez artystę cyrkowego Juliana Waglewskiego i grupę Zielonych Zielonka. Poprzez aktywną zabawę wprowadzi widzów w tajniki cyrku, teatru i sportu. W ramach animacji wykorzystane zostaną urządzenia z pogranicza sportu, cyrku i teatru./ trampolina o średnicy 4,5m, stół do cymbergaja, płotki do skakania /. Uczestnicy mogą uczyć się równowagi na mini-szczudłach, na szczudłach trzymanych w rękach, monocyklu, mini-monocyklu, maxi-rollerze / rodzaj jeździka na kółkach/, spacerować z jajem równoważnym, skakać na drążku pogo. Ponadto dzieci mogą bawić się kolorową chustą do animacji, puszczać latającą bilę, łapać woreczki z katapulty, kręcić talerzami cyrkowymi, żonglować chusteczkami i kijami.

IN BLUE/spektakl plenerowy/

17.05.2014 godz. 20:15, ul. Łaziebna 9, Olszynka Grochowska

Pierwotna wersja spektaklu została specjalnie przygotowana i zaprezentowana podczas Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury 2010. To przedstawienie o lekkiej, niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia wielu ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze. Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z wielkimi pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami w ogromnych kulach, popis na podwieszonej szarfie i konstrukcji, taniec na szczudłach i powerizerach.

d99cgx2

Pomysł, reżyseria – Teatr Akt
Koordynacja projektu – Agnieszka Musiałowicz i Agencja KRAB
Obsada – Teatr Akt: Marta Suzin , Agnieszka Musiałowicz ,Janusz Porębski ,Tomasz Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Karolina Banaszek

Obsługa (światła i muzyka) Adam Sztorc

Zobacz również: <a href="http://wawalove.pl/Za-darmo-IV-Festiwal-Dni-Teatru-na-Mokotowie-a14020">Za darmo: IV Festiwal Dni Teatru na Mokotowie</a>

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów