Trwa ładowanie...

Majówka 2019 w Warszawie. Warszawskie Linie Turystyczne rozpoczynają nowy sezon

Majówka 2019 w Warszawie zapowiada się bardzo ciekawie. Już 1 maja rusza nowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Mieszkańcy miasta będą mogli przepłynąć Wisłę promem, wsiąść do zabytkowych autobusów i tramwajów, a także przejechać się kolejką wąskotorową.

Majówka 2019 w Warszawie. Warszawskie Linie Turystyczne rozpoczynają nowy sezonŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d2on7o8
d2on7o8

Majówka 2019 w Warszawie – promy łączące brzegi Wisły

Warszawskie Linie Turystyczne wystartują już 1 maja. W Majówkę 2019 warto zwrócić uwagę na promy kursujące po Wiśle. Do dyspozycji mieszkańców Warszawy oraz turystów dostępne są aż 4 połączenia:

  • „Słonka” połączy Cypel Czerniakowski z Saską Kępą (na jej pokład wejdzie 21 osób);
  • „Pliszka” wypłynie z okolic mostu Poniatowskiego na lewym brzegu i przewiezie pasażerów na plażę Poniatówka (na jej pokładzie zmieści się 21 osób)
  • „Wilga” jest największym promem. Jej trasa połączy Multimedialny Park Fontann z plażą Rusałka (na jej pokładzie zmieści się 40 osób)
  • „Turkawka” połączy Nowodwory i Łomianki (na jej pokładzie zmieści się 21 osób)

Na pokłady wszystkich promów można wnosić rowery. Od 1 maja do 30 czerwca oraz od 1 do 15 wrześnie rejsy będą odbywały się w soboty, niedziele i święta (również 2 maja i 21 czerwca). W lipcu i sierpniu kursy będą odbywały się codziennie.

d2on7o8

W majówkę 2019 po raz kolejny na Wisłę wypłynie również statek do Sierocka. Na pokład „Zefira” wejdzie nawet 120 osób. Statek w maju, czerwcu i wrześniu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (również 2 maja i 21 czerwca), a w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele. Rejsy rozpoczynają się przy bulwarze Jana Karskiego o godzinie 9 rano. Pasażerowie około godziny 12:30 docierają do Sierocka, gdzie następuje dwugodzinna przerwa w wycieczce. „Zefir” z portu w Serocku wypływa o 14:30 i około godziny 18:00 jest ponownie w Warszawie. Cena biletu ulgowego na rejs „Zefirem” to 18 zł, a biletu normalnego to 36 zł.

Majówka 2019 w Warszawie – zabytkowe tramwaje i autobusy

W Majówkę na ulice Warszawy wyjedzie linia 400. Chętni będą mogli przejechać się Ikarusem aż do Powsina. Linia 400 będzie kursowała od 1 maja do 15 września w soboty, niedziele i dni świąteczne na trasie Powązki, Cm. Wojskowy, Powązkowska, Okopowa, Anielewicza, Miodowa, Senatorska, Wierzbowa (powrót: Moliera), pl. Piłsudskiego, Kredytowa, Jasna, Zgoda (powrót: Szpitalna, Mazowiecka), Krucza, Al. Jerozolimskie, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, al. Wilanowska, Przyczółkowa, Drewny, Przekorna, Powsin, Park Kultury.

1 maja ruszy również linia tramwajowa 36. Na jej trasie pasażerowie będą przemieszczać się zabytkowymi wagonami typu 13N i 105N, czyli popularnymi niegdyś „parówkami” i „akwariami”. Linia 36 będzie kursowała we wszystkie weekendy z pl. Narutowicz przez ulice Filtrową, Marszałkowską i J. Słowackiego do Metra Marymont.

Majówka 2019 – kolejka wąskotorowa w Piasecznie

Majówkę 2019 można spędzić również w kolejce wąskotorowej. Pierwszy skład na torach o szerokości 1000 mm pojawi się na stacji w Piasecznie już 1 maja, a później w każdą sobotę. Trasa kolejki przebiega przez Zalesie Dolne, Głosków, Runów do Złotokłosu. W drodze powrotnej w Runowie przewidziana jest przerwa na piknik. Wycieczka kolejką wąskotorową trwa około czterech godzin.

d2on7o8

Osoby dojeżdżające do Piaseczna z Warszawy mogą pokonać trasę zabytkową linią autobusową 51. Autobusy mają przystanek przy Metrze Wilanowska, a pasażerowie dojadą nimi aż do stacji kolejowej w Piasecznie. Cena biletu normalnego zawierająca przejazd autobusem i kolejką wąskotorową to 35 zł. Posiadacze Karty Warszawiaka lub Karty Dużej Rodziny za bilet normalny zapłacą 30 zł. Przejazd samą kolejką wąskotorową w obu przypadkach jest o 5 zł tańszy.

d2on7o8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2on7o8
Więcej tematów