Trwa ładowanie...

Lokale w stolicy do wynajęcia za darmo!

Warszawa ma ponad 9 tys. lokali użytkowych, tych do wynajęcia na krótki okres - kilkaset

Lokale w stolicy do wynajęcia za darmo!
d308hcv
d308hcv

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała zarządzenie, które wprowadza nową formę użytkowania miejskich lokali na krótki okres. Wynająć je będzie można na kilka godzin, dni, a maksymalnie na miesiąc - donosi rozgłośnia radiowa RDC.

Obecnie do krótkoterminowego wynajęcia jest ponad 9,3 tys. lokali. Najwięcej w Śródmieściu , na Woli, Pradze Północ, Mokotowie i Pradze Południe.

W lokalu można zorganizować m.in. wystawę, sesję fotograficzną, happening lub zbiórkę darów. Wystarczy wtedy wynająć lokal na kilka lub kilkanaście godzin. Maksymalny czas wynajmu takiego lokalu to miesiąc. W przypadku korzystania z najmu cyklicznego (np. raz w tygodniu) - maksymalny okres to 3 miesiące. Wysokość opłat za tego typu usługi ustala zarząd danej dzielnicy. Jeżeli będzie to przedsięwzięcie kulturalne lub społeczne, możliwe jest ponoszenie opłat jedynie za media.

d308hcv

- Jeśli mamy pomysł na lokal, który widzimy, że nie jest wynajęty na co dzień to w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić się do dzielnicy, w której ten lokal jest zlokalizowany; nie wypełnia się żadnych skomplikowanych wniosków - mówi Agnieszka Kłąb ze Stołecznego Ratusza.

Miasto ma ponad 9 tysięcy lokali użytkowych, tych do wynajęcia na krótki okres jest kilkaset.

d308hcv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d308hcv
Więcej tematów