Trwa ładowanie...

"Liściochód. W stronę palmy i innej Warszawy"

Lubicie palmę przy rondzie de Gaulle'a?

"Liściochód. W stronę palmy i innej Warszawy"
d10778d
d10778d

Joanna Rajkowska, autorka słynnej plamy zaprasza wszystkich na wspólny pochód ulicami Warszawy, zakończony ponownym zawieszeniem liści na sztucznym i egzotycznym drzewku na rondzie de Gaulle'a.

Akcja, którą artystka nazwała "Liściochodem" jest formą petycji do władz miejskich o wsparcie i zrozumienie dla sztuki, różnorodności i otwartości. Wszyscy, dla których palma Joanny Rajkowskiej jest symbolem współczesnej Warszawy mogą wziąć aktywny udział w akcji przeniesienia 70 liści (zniknęły one z drzewa przez rozpoczęciem turnieju piłkarskiego Euro 2012) z ulicy Marszałkowskiej na rondo de Gaulle'a. Joanna Rajkowska i przyjaciele zainstalują je z powrotem na palmie.

Po "liściochodzie" artystka uda się do klubu Projekt (na ul. Wileńskiej 21) gdzie zostaną zaprezentowane filmy zrealizowane przez artystkę. Będzie tę można zobaczyć pokaz slajdów dotyczących powstawania palmy. Oprócz uczestniczenia w artystycznej dyskusji, będzie można też napić się dobrego piwa.

d10778d

Palma, której pełny tytuł brzmi "Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich", stanowi kluczowe odniesienie dla refleksji na temat sztuki publicznej Warszawy, jak i dla zrozumienia zmian w użytkowaniu przestrzeni wspólnej oraz brania odpowiedzialności za miasto (na podstawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej)

"Liściochód" odbędzie się 2 września, w niedzielę o godz. godz. 11.00

d10778d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10778d
Więcej tematów