Trwa ładowanie...

„Let's Dance Chopin" na pl. Zamkowym!

Nowy warszawski festiwal muzyczny w przestrzeni miejskiej. WSTĘP WOLNY

„Let's Dance Chopin" na pl. Zamkowym!
d23k6dk
d23k6dk

*Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus organizuje w dniach 18-22 czerwca 2014 nowy warszawski festiwal „Viva! Canaletto!". *Poprzez udział orkiestry złożonej z najzdolniejszych absolwentów polskich uczelni muzycznych, a także stylistyczną różnorodność repertuaru, festiwal będzie łączyć żywiołowy entuzjazm młodości z szacunkiem dla mistrzów minionych wieków.

Będzie to wydarzenie wychodzące z działaniami artystycznymi w przestrzeń miasta i jego obiektów kulturalnych, a odwołujące się do postaci artysty, który przez swą twórczość - mającą wymiar europejski i międzynarodowy - odcisnął niezatarty ślad w kulturowym dorobku Warszawy i Polski.

Bernardo Bellotto Canaletto to postać, która łączy Warszawę z licznymi ośrodkami kultury w Europie (m.in.: Wenecją, Dreznem, Londynem, Paryżem, St. Petersburgiem) - miastami, które malował i w których dziś wystawiane są jego dzieła. Canaletto przyczyniając się do ocalenia tożsamości Warszawy, w roku 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 70. rocznicy Powstania Warszawskiego i dziesięciolecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej staje się postacią szczególną i symboliczną. Uosabia przesłanie o ponadczasowej roli artysty i niezniszczalnych duchowych wartościach kultury.

d23k6dk

Podczas tegorocznej, pierwszej edycji festiwalu po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w stolicy koncert „Let's Dance Chopin", który w 2010 r. z sukcesem prezentowany był na Expo w Szanghaju. Tym razem tłem dla chopinowsko-jazzowo-symfonicznej parafrazy autorstwa Janusza Stokłosy stanie się * Plac Zamkowy (19 czerwca)*.

Na otwarcie festiwalu (18 czerwca) w Filharmonii Narodowej będzie można usłyszeć uwielbianą przez wszystkich IX Symfonię Beethovena pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego, z udziałem solistów: Barbarą Kubiak - sopran, Magdaleną Idzik - mezzosopran, Rafałem Bartmińskim - tenor, Piotrem Nowacki - bas oraz Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.* *

W piątek (20 czerwca) po południu i wieczorem na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego młodzi, utalentowani muzycy wyłonieni spośród członków Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, wykonywać będą mieniącą się wszystkimi kolorami, przebogatą w różnorodności niespotykanych zestawień instrumentalnych barw, muzykę kameralną. Finał (22 czerwca) z kolei odbędzie się w Teatrze Narodowym, gdzie zaśpiewają znakomici soliści międzynarodowego formatu.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum Andrzej Rottermund.* *

d23k6dk

Więcej: www.sinfoniaiuventus.pl
Wstęp wolny.


d23k6dk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23k6dk
Więcej tematów