Trwa ładowanie...

Let Me Out – wypuść mnie! Wyjątkowa rozrywka w centrum Warszawy

Wydostań się z zamkniętego pokoju za pomocą wskazówek w nim ukrytych

Let Me Out – wypuść mnie! Wyjątkowa rozrywka w centrum Warszawy
d46xfcz
d46xfcz

Weekend zapowiada się deszczowo i burzowo, zamiast kina, proponujemy wam wyjątkową rozrywkę, której celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju za pomocą wskazówek w nim ukrytych. Rozmawiamy z twórcami Let Me Out – wypuść mnie!

Na czym tak właściwie polega Let Me Out?

Let Me Out (czyli wypuść mnie) jest grą, w której gracze muszą się zjednoczyć w zgrany zespół, aby uciec z pokoju. Pokój to miejsce gdzie każdy przedmiot, słowo lub układ może mieć istotne znaczenie przy próbie wydostania się z niego, to starannie zaprojektowane środowisko, wypełnione szyframi, zagadkami i wskazówkami. Należy mieć oczy szeroko otwarte, aby znaleźć ukryte przedmioty i klucze, które ostatecznie prowadzą do wyjścia. Let Me Out to kreatywna rozrywka typu team building. Lecz to nie tylko gra, to ciekawe doświadczenie łączące najbardziej istotne cechy osobowości osób biorących w niej udział.

Skąd pojawił się pomysł?

Fundamentem Let Me Out były proste, internetowe gry typu „escape the room”, (czyli uciec z pokoju) i „point and click”, (czyli wskaż i kliknij). Sama idea przeniesienia ich do rzeczywistości narodziła się kilka lat temu poza granicami naszego kraju. Podobna rozrywka funkcjonuje w Japonii, Tajlandii, na Węgrzech oraz w innych krajach. Z uwagi na to, że jesteśmy pasjonatami tego typu gier oraz wszelkiego rodzaju zagadek logicznych postanowiliśmy zaszczepić to w Polsce. Mimo tego, że idea została zaczerpnięta z zagranicy, sercem Let Me Out są zagadki, szyfry, wystrój oraz wiele innych rzeczy, które są naszym autorskim pomysłem.

Czy Let Me Out, to pierwsza rozrywka tego typu w Polsce?

Zdecydowanie tak! Let Me Out to pierwsza w Polsce gra typu escape the room w rzeczywistości. Jako pierwsi otworzyliśmy Let Me Out we Wrocławiu, następnie w Warszawie, a teraz jesteśmy w trakcie przygotowania gry w Krakowie.

d46xfcz

Jak przebiegała realizacja waszego pomysłu?

Działaliśmy zafascynowani pomysłem gry ucieczki w rzeczywistości, nie mogąc doczekać się efektów naszej pracy. To było coś, co na każdym etapie prac jeszcze bardziej nas nakręcało. Był to wieloetapowy proces polegający na doborze i przygotowaniu odpowiedniego lokalu, wymyśleniu łatwej i wpadającej w ucho nazwy firmy, budowie strony internetowej wraz z systemem rezerwacji online, następnie wdrożenie nieszablonowych zagadek oraz przetestowaniu realizacji wśród naszych przyjaciół i znajomych.

Kim są wasi klienci?

Klienci Let Me Out to przede wszystkim ludzie młodzi, turyści, rodzice z dziećmi. Jest to rozrywka, z której korzystać mogą osoby w każdym wieku. Satysfakcja z rozwiązania zagadek, odnalezienia klucza i wydostania się przynosi tyle samo radości najmłodszym jak i najstarszym uczestnikom. Także firmy korzystają z naszych usług, jako pomysł na nie tylko efektowny, ale i efektywny team building. To atrakcja, która bez wątpienia pobudza kreatywność, logiczne myślenie oraz ducha rywalizacji podszytej dreszczykiem emocji. Sprawdziła się już niejednokrotnie, jako nowatorska forma integracji.

Jaki jest poziom trudności?

Zagadki przygotowane są tak, aby każdy miał szansę ich rozwiązania. Niektórzy radzą sobie lepiej inni troszkę gorzej, ale pamiętajmy, że liczy się dobra zabawa, której u nas nie brakuje.

d46xfcz

Czy zdarzyło się, że ktoś nie zdążył wyjść z pokoju?

Oczywiście. Tak jak wszędzie są zwycięzcy i przegrani, lecz każdy z nich wychodzi podekscytowany i z uśmiechem od ucha do ucha.

Obecnie w swojej siedzibie na ulicy Wojciecha Górskiego macie 2 pokoje, czy planujecie mieć więcej?

Posiadamy 2 pokoje do gry w Warszawie różniące się od siebie tematyką i rodzajem zagadek. Można rzec dwa różne światy. Cały czas się rozwijamy, uczymy, wpadamy na nowe pomysły i nie wykluczamy, że za jakiś czas przygotujemy coś jeszcze bardziej ekstra!

Czy zagadki zmieniają się?

Tak, zagadki jak i wystroje pokoi będziemy się starać zmieniać z częstotliwością raz na pół roku.

d46xfcz

Adres:
Wojciecha Górskiego 3/17
Strona internetowa
* http://letmeout.pl/pl/*

d46xfcz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46xfcz
Więcej tematów