Trwa ładowanie...

Lektor przypisany do pociągu metra? ZTM wyjaśnia i ujednolica

O ile głosem II linii podziemnej kolejki jest Maciej Gudowski, to na odcinku z Młocin na Kabaty możemy usłyszeć różnych lektorów

Lektor przypisany do pociągu metra? ZTM wyjaśnia i ujednolica
d3vtlya
d3vtlya

Wszystko zależy od modelu pociągu, do którego wsiądziemy na I linii metra. W wagonach starego typu (serii 81 oraz Metropolis) usłyszymy zapowiedzi głosowe kolejnych stacji, w wykonaniu Ksawerego Jasieńskiego. Natomiast w nowych składach Inspiro głosem jest Maciej Gudowski. Całe zamieszanie wynika z faktu, iż w pociągach Siemensa trzeba by dostosować oprogramowanie do zapowiedzi głosowych na I linii. W chwili obecnej nie posiada ono opcji przełączania pomiędzy głosami dla poszczególnych lektorów.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że zamierza ujednolicić zapowiedzi stacji tak, aby głosem I linii metra (we wszystkich typach pociągów) był docelowo Ksawery Jasieński. Dochodzi bowiem do sytuacji, że w jednym składzie można usłyszeć kilku różnych lektorów. Zapowiedzi w języku angielskim oraz komunikaty o przesiadkach czytają też Tomasz Knapik i Jakub Sito. Jak zapewnia ZTM jest to wyłącznie sytuacja przejściowa. Wkrótce ma ona ulec zmianie i pasażerowie zyskają jednolity przekaz głosowy na obu liniach stołecznego metra.

d3vtlya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vtlya
Więcej tematów