Trwa ładowanie...

Łazienki Królewskie w Sapporo. Japończycy wybudowali warszawskie zabytki z lodu [ZDJĘCIA]

Pałac na Wyspie i Pomnik Fryderyka Chopina z Łazienek Królewskich są jednymi z atrakcji Festiwalu Śniegu w Japonii. Doskonale odwzorowane rzeźby można podziwiać w Sapporo.

Łazienki Królewskie w Sapporo. Japończycy wybudowali warszawskie zabytki z lodu [ZDJĘCIA]Źródło: East News, fot: CHARLY TRIBALLEAU
d4au2h8
d4au2h8

Symbole Warszawy zostały odsłonięte w Japonii na początku tygodnia. Fotorelację z tego wydarzenia możemy znaleźć na stronie Łazienek Królewskich na Facebooku.

"W ramach Festiwalu Śniegu w Sapporo odsłonięte zostaną lodowe rzeźby Pałacu na Wyspie i Pomnika Chopina, których budowa trwała miesiąc! Jesteśmy pod wrażeniem odwzorowania detali i skali całego przedsięwzięcia" - czytamy.

Ci, którzy widzieli rzeźby na żywo i na fotografiach nie mają wątpliwości, że Japończycy mają talent. Tegoroczny Festiwal Śniegu w Sapporo jest dla Polaków wyjątkowy.

d4au2h8

Wierne kopie najcenniejszego zabytku Łazienek Królewskich w Warszawie - Pałac na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina odwzorowano w skali 1:1. "Polskie" rzeźby lodowe znalazły się na tzw. Placu Polskim.

ZOBACZ: Ministerstwo Kultury chce zmian w godle. Marek Sawicki kpi

W budowę niezwykłych replik było zaangażowanych ponad 100 żołnierzy Japońskich Sił Samoobrony. Prace trwały 28 dni. Rzeźby odsłonięto na początku Festiwalu Śniegu, w miniony wtorek.

d4au2h8

Polski akcent na festiwalu ma uświetnić obchody 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Jeśli ktoś nie może polecieć na Festiwalu Śniegu do Japonii, nic straconego. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza na specjalne wydarzenie zatytułowane "Lodowy Pałac na Wyspie".

Japonia. Replika Pałacu na Wyspie z Łazienek Królewskich w Warszawie na Festiwalu Śniegu w Sapporo PAP
Japonia. Replika Pałacu na Wyspie z Łazienek Królewskich w Warszawie na Festiwalu Śniegu w Sapporo Źródło: PAP, fot: EPA

W najbliższą niedzielę, 9 lutego, na mieszkańców stolicy i wszystkich chętnych turystów czeka mnóstwo atrakcji.

d4au2h8

Około godz. 14.15 na tarasie Pałacu na Wyspie rozpocznie się pokaz rzeźbienia w lodzie repliki Pomnika Chopina.

W niedzielę do Pałacu na Wyspie będzie można kupić bilet wstępu za symboliczną złotówkę. W godz. 15.00-18.00 w Sali Balowej będzie można posłuchać koncertów fortepianowych w wykonaniu absolwenta UMFC Wojciecha Kruczka oraz obejrzeć relację z budowy i odsłonięcia zimowych rzeźb w Sapporo.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

O zmroku rozpocznie się "lodowa iluminacja" Pałacu na Wyspie. Czekając na to wydarzenie dorośli i dzieci będą mogli spędzić czas w Starej Kordegardzie - strefie edukacyjnej Muzeum Łazienki Królewskie.

Festiwal Śniegu w Sapporo jest jedną z najsłynniejszych tego typu imprez. Do tej pory uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość podziwiania m.in. Łuku Tryumfalnego w Paryżu, gmachu Muzeum Brytyjskiego w Londynie, Katedry w Helsinkach czy Zakazanego Miasta w Pekinie.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4au2h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4au2h8
Więcej tematów