Trwa ładowanie...

Kuriozalna instalacja drogowa. Na rondzie w Otwocku stanęła dmuchana palma

"Mamy już Otwocką Wenecję, teraz jest Otwocka Majorka" - ironizują internauci. To efekt inicjatywy grupy Ładnie Zmieniamy Krajobraz. Ich pomysł zyskał aprobatę wielu mieszkańców, którzy chcą palmy w tym miejscu na stałe.

Kuriozalna instalacja drogowa. Na rondzie w Otwocku stanęła dmuchana palmaŹródło: Facebook.com, fot: Ładnie Zmieniamy Krajobraz
d3483ed
d3483ed

Rondo de Gaulle'a w Warszawie od wielu lat znane jest z "rosnącej" na jego środku sztucznej palmy. Wygląda jednak na to, że otwocczanie pozazdrościli stolicy i chcą mieć swoje drzewko. Członkowie artystycznej grupy Ładnie Zmieniamy Krajobraz wzięli więc sprawy w swoje ręce. Postawili więc na rondzie u zbiegu ulic Reymonta i Żeromskiego nietypowa instalację.

- Pomysł na postawienie palmy powstał dokładnie tak samo, jak wszystkie nasze pomysły: z rozmów na temat Otwocka, tego co się dzieje (albo i nie dzieje) w mieście, z obserwacji naszego pięknego miasta. Kiedy skrzyżowanie zostało zamienione na rondo, wzbudziło to sporą sensację wśród mieszkańców, ponieważ jest... śmieszne - mówi przedstawiciel grupy ŁZK w rozmowie z WawaLove.

Zaproponowane przez drogowców nowe rozwiązanie przejazdu przez skrzyżowanie okazało się idealnym miejscem na dmuchaną, niewielką palmę. Uliczni artyści pod osłoną nocy po prostu przyszli i zostawili tam drzewko. Efekt tych działań został oczywiście skrzętnie przez nich zarejestrowany i opublikowany w mediach społecznościowych. Nie trzeba było długo czekać na reakcję ludzi.

d3483ed

- Odzew w internecie jak zwykle przerósł nasze oczekiwania. Mieszkańcom Otwocka palma bardzo się spodobała, dlatego zaalarmowali nas, że zaczęło z niej uchodzić powietrze. Ponieważ pragniemy pozostać anonimowi, poprosiliśmy o pomoc zaprzyjaźnionego z nami dziennikarza lokalnej gazety "Linia Otwocka" - Przemka Skoczka. Zabrał palmę z ronda, trochę ją zmodyfikujemy, żeby była bardziej stabilna i postawimy tam, gdzie jej miejsce - uspokaja nasz rozmówca.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Ładnie Zmieniamy Krajobraz

Wśród komentujących nie brakuje żartów z nowego nabytku miasta: "Otwock wskoczył na wyższy level!", "Otwock nie gorszy od stolicy!", "Jakie miasto, taka palma" piszą internauci. Wideo prezentujące przejazd udekorowanym rondem na profilu grupy ŁZK wyświetlono już ponad 10 tys. razy, a udostępniło je ponad setka użytkowników Facebooka.

Od początku 2018 roku grupa artystów zrzeszona pod nazwą Ładnie Zmieniamy Krajobraz wprowadza do przestrzeni publicznej absurdalne elementy, które wywołują u obserwatorów uśmiech. Ich specjalizacją jest pokazywanie miasta w krzywym zwierciadle. Najsłynniejsze realizacje ŁZK to Rezerwat "Dziura Otwocka", "Wenecja Mazowsza" oraz tabliczki ostrzegające przed pytonem nad Wisłą. Jak sami mówią o swoim najnowszym pomyśle, to nie jest ich ostatnie słowo.

d3483ed

Więcej informacji o działalności otwockiej grupy można znaleźć na ich fanpage'u.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Armagedon na ulicach Zakopanego i w drodze nad Morskie Oko. Tak źle jeszcze nie było

d3483ed
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3483ed
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj