Trwa ładowanie...

Kurczy się sieć sklepów Simply Market. Zastępuje je inny szyld

Marka Simply Market w Polsce do likwidacji. Od początku ubiegłego roku trwa stopniowy rebranding popularnych sklepów. W ich miejsce otwierane są placówki Auchan Supermarket. Francuska sieć łączy swoje spółki pod jedną nazwą.

Kurczy się sieć sklepów Simply Market. Zastępuje je inny szyldŹródło: Maciej Białka, fot: Maciej Białka
d2lwa4p
d2lwa4p

Kolejny Simply Market znika. Tym razem z warszawskiego Wilanowa. W środę wielkie otwarcie pod nowym szyldem. To element strategii francuskiej firmy, która chce rozbudować sieć marketów pod jedną wspólną marką - o której informowaliśmy w WP finansach.

W ten sposób Simply Market stanie się supermarketem pod szyldem Auchan. Te najmniejsze sklepy mają zostać przemienione w punkty Moje Auchan. Pierwsze małoformatowe sklepy powstały w Polsce już w październiku ubiegłego roku.

Maciej Białka
Źródło: Maciej Białka, fot: Maciej Białka

Auchan Supermarket na Wilanowie będzie piątym supermarketem o tej nazwie w Polsce. W stolicy będzie to drugi sklep z tym szyldem. Poprzedni działa przy ulicy Światowida 57.

d2lwa4p

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków:

Łączenie marek to element konsolidacji wielkich sieci, które starają się skupić swoją działalność pod jedną silną i rozpoznawalną marką. Jak informowaliśmy w WP finansach, wcześniej na podobny zabieg zdecydował się MediaMarkt. Sieć zwiększy liczbę swoich marketów przez likwidację marki Saturn, której jest właścicielem.

Obecnie w Polsce działają 22 sklepy Saturn oraz platforma on-line saturn.pl. Sieć MediaMarkt obejmuje 63 placówki handlowe i sklep internetowy mediamarkt.pl. Do jesieni na naszym rynku będzie jedyna sieć MediaMarkt z 85 placówkami.

d2lwa4p

Simply Market to sieć, która posiada 32 markety, zatrudnia łącznie 1,2 tys. pracowników. Z kolei Grupa Auchan należy do największych sieci handlowych na świecie. W Polsce działa od ponad 20 lat. Pierwszy sklep sieci w naszym kraju został otwarty w 1996 r. w Piasecznie pod Warszawą. Teraz sieć poszerzy liczbę placówek Auchan.

d2lwa4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lwa4p
Więcej tematów