Trwa ładowanie...

Kupowali tabletki na potencję z Chin, sprzedawali w warszawskiej galerii handlowej

Wartość przechwyconych tabletek to blisko półtora miliona złotych. Zobaczcie WIDEO!

Kupowali tabletki na potencję z Chin, sprzedawali w warszawskiej galerii handlowej
d19548s
d19548s

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili ponad 32 tysiące sztuk nielegalnych środków farmaceutycznych, pochodzących z przemytu, o wartości blisko 1,5 mln złotych. Zatrzymano dwóch mężczyzn zaangażowanych w organizowanie procederu.

Towar przechwycono w czasie transakcji - pojechał on prosto z Lotniska Chopina do sklepu, w którym miał być sprzedawany. Niebieskie tabletki na potencję dla mężczyzn można było nabyć w punkcie ze sprzedażą akcesoriów telefonicznych i do nawigacji samochodowej, na terenie jednego ze stołecznych centrów handlowych. Na miejscu mundurowi znaleźli ponad 32 tys. sztuk środków farmaceutycznych dla mężczyzn stymulujących potencję. Niebieskie tabletki, pakowane po 4 sztuki, znajdowały się w kartonach, w których rzekomo miały być mocowania do nawigacji samochodowej.

d19548s

Funkcjonariusze przeszukali również mieszkania podejrzanych, w których dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli 150 sztuk farmaceutyku oraz 30 tysięcy dolarów amerykańskich. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podobnych przesyłek mogło być zrealizowanych co najmniej kilkanaście w ciągu minionego roku.

Zatrzymani mężczyźni kupowali nielegalne tabletki w Chinach, a następnie wprowadzali je do obiegu, m.in. za pośrednictwem Internetu, na terenie Polski, ale też Europy Zachodniej. Dla dwóch 39-letnich obywateli Polski był to opłacalny interes, bo w Polsce w dystrybucji aptecznej 100 mg tego specyfiku kosztuje ok. 70 zł, na czarnym rynku czyli w obiegu poza aptecznym od 40 do 60 zł. Z kolei na terenie Europy Zachodniej – w Holandii czy w Niemczech za taką samą ilość mogli otrzymywać ok. 20 EUR.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

d19548s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19548s
Więcej tematów