Trwa ładowanie...
bulwary
10-08-2012 13:19

Kto wybuduje bulwary na lewym brzegu Wisły?

O tym rozstrzygnie komisja przetargowa!

Kto wybuduje bulwary na lewym brzegu Wisły?
d3ks2pb
d3ks2pb

Wczoraj o 11.30 m.st. Warszawa zaprezentowało oferty złożone do przetargu na budowę bulwarów po lewej stronie Wisły. Swoje oferty zgłosiło 7 firm. Opiewają on na kwoty od 123 do 176 mln złotych.

Bulwary mają ciągnąć się od ulicy Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Nabrzeże ma być przystosowane do cumowania statków kontraktowanych przez miasto, łodzi rekreacyjnych i barek usługowych. Do bulwarów doprowadzona zostanie elektryczność i woda. Z nabrzeża będą także odprowadzane ścieki. W projekcie przewidziano też pływającą przystań. Przy ul. Grodzkiej i Boleść przewidziano miejsca na przystanki tramwaju wodnego.

Budowa bulwarów jest częścią projektu „Warszawski Węzeł Wodno-rowerowy Pedałuj i Płyń (bike&sale) - etap 1”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Do przetargu stanęły Warbud S.A., Energopol-Szczecin S.A, Bilfiger Berger Budownictwo S.A., Hydrobudowa Gdańsk S.A., Mostostal Warszawa S.A., Skanska S.A. i Budimex S.A. Najkorzystniejszą ofertę ma wybrać specjalna komisja przetargowa.

d3ks2pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ks2pb
Więcej tematów