Trwa ładowanie...

Kto będzie kolejnym prezydentem Warszawy? Gronkiewicz-Waltz typuje faworyta

"Jestem zwolenniczką zmiany pokoleniowej".

Kto będzie kolejnym prezydentem Warszawy? Gronkiewicz-Waltz typuje faworyta
d3mi6qm
d3mi6qm

*Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki czy Rafał Trzaskowski? Wkrótce możemy poznać kandydata Platformy Obywatelskiej na fotel prezydenta stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz, która nie będzie się ubiegać o kolejną kadencję w wyborach samorządowych w 2018 roku, zdradziła dziennikarzom swoją propozycję następcy. *

Na dziś zaplanowany jest zarząd Platformy Obywatelskiej, na którym może zostać wybrany kandydant na stanowisko prezydenta Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz była pytana o wybory samorządowe w 2018 roku przed partyjnym spotkaniem. - Jestem zwolenniczką, powiem szczerze, zmiany pokoleniowej, dlatego zaproponowałam Rafała Trzaskowskiego - powiedziała w piątek dziennikarzom.

- Nie wiem, jakie on ma plany, bo kandydat musi mieć swoje plany. Natomiast drugą osobą, która też zna Warszawę i była radną jest pani Małgorzata Kidawa-Błońska. Mamy dwóch mocnych kandydatów – zaznaczyła przed planowanym zarządem partii.

Ostatnio na łamach WawaLove.pl pisaliśmy o potencjalnej kandydaturze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na fotel prezydenta stolicy. Sama zainteresowana mówiła w radiu RMF FM, że "jeżeli się potwierdzi, że ma największe szanse, nie będzie się uchylała".

d3mi6qm

Dodała również, że zależy jej na tym, by wybory w Warszawie wygrała Platfroma Obywatelska. - I powiem tak, to, co mówią zresztą moi koledzy: mamy na szczęście dobrą grupę polityków, którzy mogą tę zaszczytną funkcję pełnić, wystartować w wyborach i mają potencjał, żeby te wybory wygrać - mówiła Kidawa-Błońska.

Dopytywana, czy sama też znajduje się w tej grupie, Kidawa-Błońska potwierdziła. - Ja jestem też w tej grupie, ale wybierzemy kandydata, który będzie miał największe szanse, jak będziemy wiedzieli, kiedy są wybory, poznamy to nazwisko - powiedziała.

Faworyt Gronkiewicz-Waltz

Na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które według niego mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego . W lipcu ugrupowanie chce zaprezentować kandydatów na prezydentów 50 największych miast.

Jednak jak wynika z sondażu Platformy Obywatelskiej przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku, to właśnie Rafał Trzaskowski cieszy się największą sympatią wśród potencjalnych wyborców PO i wygrałby wybory w stolicy, pokonując rywali z PiS i Nowoczesnej.

d3mi6qm

W 2010 roku polityk był szefem sztabu wyborczego * Hanny Gronkiewicz-Waltz*. Obecna prezydent Warszawy dobrze wspomina ich współpracę i nie ukrywa, że jest wielką zwolenniczką kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Pytanie tylko, czy jest on zainteresowany ubieganiem się o fotel prezydenta Warszawy. Do niedawna podobno się wahał, czy teraz zmienił zdanie?

- Myślę, że jeśli zapadnie ostateczna decyzja partii, to Rafał ją przyjmie - mówi poseł PO będących w dobrych relacjach z Trzaskowskim. Z kolei Hanna Gronkiewicz-Waltz dodaje: - Dużo lepiej być prezydentem dużego miasta niż ministrem. Rządzenie stolicą można porównać do zarządzania krajem wielkości Estonii. Myślę, że jest to dobre doświadczenie do dalszej kariery - tłumaczyła wówczas Gronkiewicz-Waltz.

Źródło: tvnwarszawa.pl/wp.pl/WawaLove.pl

d3mi6qm

Oprac. Karolina Pietrzak

d3mi6qm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mi6qm
Więcej tematów