Trwa ładowanie...

Królewski Turniej Tańców Polskich w Wilanowie

Oberek, kujawiak, mazur, polka, krakowiak – choreografie tańców polskich we współczesnym wykonaniu

Królewski Turniej Tańców Polskich w Wilanowie
d3c67vo
d3c67vo

Oberek, kujawiak, mazur, polka, krakowiak – choreografie tańców polskich we współczesnym wykonaniu. W najbliższy weekend, 10-11 maja, w obiektach sportowych przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26 odbędzie się kolejna edycja Królewskiego Turnieju Tańców Polskich.

W turnieju zaprezentuje się niemal 150 par z całej Polski. W sobotę, 10 maja, o godz. 14.00 rozpoczną się eliminacje, ćwierćfinały i półfinały we wszystkich kategoriach i klasach oraz finały w klasach B. Dzień później, 11 maja, odbędzie się uroczyste rozpoczęcie turnieju, a następnie finały w kategoriach: I, IIa, IIIa, IVa, Va, VI i VII, konkurs karo do lat 30 i powyżej tego wieku, a na koniec ogłoszenie wyników i wręczenie nagród we wszystkich kategoriach i klasach oraz pokazy mistrzów.

Wśród głównych celów turnieju należy wymienić ochronę dziedzictwa narodowego, popularyzację tańców polskich, kształtowanie poczucia estetyki i rozbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży tańcami polskimi - mówią organizatorzy - Ważna jest również wymiana doświadczeń i konsolidowanie środowisk tanecznych.

d3c67vo
d3c67vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c67vo
Więcej tematów