Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa przekazuje szpitalom setki tysięcy środków ochronnych

Środki ochrony indywidualnej trafiły do dziesięciu miejskich szpitali w Warszawie. Zostały zakupione w ostatnich dniach przez miasto. Personel szpitalny dostał m.in. 140 tys. maseczek i 40 tys. rękawic ochronnych.

Koronawirus. Warszawa przekazuje szpitalom setki tysięcy środków ochronnychŹródło: Materiały prasowe, fot: Urząd Miasta Warszawa
d1bfn58
d1bfn58

- Pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii frontu. Od ich zdrowia zależy, jak dużej liczbie warszawiaków będą mogli pomóc. Musimy zadbać o ich bezpieczeństwo, dlatego pilnie przekazujemy do szpitali środki ochrony, które zostały zakupione przez miasto w ostatnich dniach - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Specjalnie na ten cel uruchomionych zostało 12 mln zł z kryzysowej rezerwy miasta.

Pracownicy szpitali dostali m.in. 140 tys. maseczek różnej klasy, głównie chirurgicznych, 35 tys. przyłbic, 40 tys. rękawic ochronnych i 170 tys. różnego rodzaju fartuchów ochronnych. Miasto przekazało też ponad 60 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych do rąk.

Środki ochrony zostały rozdysponowane między szpitale miejskie. Siedem z nich znajduje się w sieci zabezpieczenia epidemiologicznego Warszawy. Przy podziale środków ochrony wzięto pod uwagę liczbę łóżek, pracowników oraz oddziałów w placówkach.

Środki ochrony dla wolontariuszy

Miasto przekazało środki ochrony również ponad 20 organizacjom i wolontariuszom, zajmującym się osobami w kryzysie bezdomności. To osoby zaangażowane w prowadzenie schronisk, noclegowni, jadłodajni i łaźni oraz leczące osoby bezdomne. Przekazano im płyny do dezynfekcji rąk i pomieszczeń oraz maseczki i rękawice.

Warszawa uruchomiła dodatkowo kolejnych 10 mln zł z rezerwy na dalsze zakupy, by jak najlepiej chronić lekarzy i pielęgniarki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1bfn58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bfn58
Więcej tematów