Trwa ładowanie...

Koronawirus w warszawskich szkołach. Rafał Trzaskowski: niezbędne są zmiany w ofercie zajęć

Rafał Trzaskowski wystosował list do warszawskich rodziców. Powodem jest epidemia koronawirusa i problemy w szkołach. "Piszę te słowa także jako ojciec licealistki i szóstoklasisty" - czytamy w piśmie. Prezydent stolicy informuje o zmianach w ofercie zajęć dodatkowych.

Rafał Trzaskowski tłumaczy zmiany w szkołachRafał Trzaskowski tłumaczy zmiany w szkołachŹródło: East News
d2ew9ho
d2ew9ho

"Niezależnie od trudności związanych z epidemią koronawirusa i trudną sytuacją finansową, wysoka jakość oświaty w Warszawie jest moim priorytetem. Niezbędne są jednak zmiany w ofercie zajęć dodatkowych - w tej sprawie wysłałem do warszawskich rodziców list przez system Librus" - informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Warszawy.

W liście Trzaskowski podkreśla, że pisze także jako ojciec licealistki i szóstoklasisty. "Część z państwa zauważyła, że oferta zajęć dodatkowych jest inna niż w poprzednich latach. Rozumiem państwa niepokój. Chcę wyjaśnić, co się stało" - pisze.

Rafał Trzaskowski wyjaśnia, na czym polegają zmiany

Trzaskowski tłumaczy to tym, że "od kilku lat samorządy dostają coraz mniej pieniędzy z budżetu państwa na prowadzenie szkół". Wyjaśnia, że w tym roku największą część budżetu Warszawy to wydatki na oświatę. "To ponad 5 mld zł" - czytamy w liście.

d2ew9ho

Prezydent stolicy wylicza, że 4,8 mld złotych to opłaty na szkoły, pensje nauczycieli i personelu, a Warszawa dostała z budżetu jedynie 2,3 mld zł. Informuje, że w tych warunkach miasto było zmuszone do wprowadzenia zmian w ofercie zajęć dodatkowych.

Jednym z działań miasta jest skrócenie liczby godzin bezpłatnych zajęć dodatkowych, godzin pracy świetlic szkolnych i przedszkoli. W tym roku funkcjonują one do 17 - 17.30.

Stwierdził także, że "w trakcie kryzysu COVID-19 niejedno gospodarstwo domowe stanęło także pod podobnymi dylematami".

"Zapewniam, że będę się o to nieustannie troszczył, bo jakość edukacji dostarczanej naszym dzieciom musi być naszym wspólnym priorytetem. Liczę, że wreszcie zrozumie to także rząd" - stwierdził Rafał Trzaskowski na Facebooku.

list Facebook
Źródło: Facebook

Czajka. Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim: Niech zacznie robić to, za co mu płacą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ew9ho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ew9ho
Więcej tematów