Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Szkoły i przedszkola zamknięte, ale rekrutacja trwa

Rozprzestrzeniający się wirus SARS-CoV-2 doprowadził do zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych. Mimo że zajęcia nie odbywają się, właśnie trwa nabór wniosków do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych. Rekrutacja odbywać się będzie na zmienionych zasadach. Jakich? Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów.

Koronawirus w Warszawie. Szkoły i przedszkola zamknięte, ale rekrutacja trwaŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d71xqfm
d71xqfm

Koronawirus w Warszawie. Zmiana zasad rekrutacji

Obecna sytuacja w kraju wymusiła zmianę zasad rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych. Wnioski przyjmowane będą do najbliższego piątku, tj.20 marca. Obecnie rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

  • Wysłanie skanu wniosku oraz wymaganych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Wszystkie adresy mailowe i numery telefonów szkół dostępne są na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl. Informacje znajdują się w zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne.
  • Dokumenty w dalszym ciągu dostarczać można w wersji papierowej do placówki. Należy jednak pamiętać, że w szkołach zachowywane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, a także zachowanie odpowiedniego 1,5-metrowego dystansu między osobami obecnymi w budynku. Konsultacje odbywają się wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Epidemia koronawirusa może utrudnić również otrzymanie zaświadczeń od pracodawcy W takim przypadku placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców, w których należy wyraźnie zaznaczyć dostarczenie dokumentów w późniejszym terminie.

Prezydent apeluje do rodziców

W serwisie stołecznego Biura Edukacji pojawił się list Prezydenta do rodziców warszawskich przedszkolaków i uczniów. Trzaskowski przypomina, że rozpoczyna się pierwszy tydzień zamkniętych przedszkoli i szkół. W tym czasie wiele zależy właśnie od dorosłych. Oprócz zachowań mających na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa niezwykle ważne jest wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Władze pragną, by czas zamknięcia placówek oświatowych nie był czasem straconym. Nauczyciele znają swoich uczniów i wiedzą, do jakich źródeł sięgnąć, by przekazać im odpowiednie materiały czy zadania. Aby zobaczył pełną treść apelu kliknij tutaj

d71xqfm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Jerzy Owsiak zdradza, jak długo działa maseczka

d71xqfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d71xqfm
Więcej tematów