Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Psycholodzy oferują pomoc

W związku z zagrożeniem epidemicznym Wola i Ochota zapewniają mieszkańcom telefoniczną pomoc psychologiczną. Specjaliści oferują wsparcie, tym z nas, którzy w ostatnim czasie czują nadmierny niepokój strach i przerażenie. Dobrze, żeby były takie miejsca, w których można nie tylko uzyskać pomoc, ale też podzielić się swoimi obawami czy przemyśleniami, powiedział w rozmowie z WawaLove Mariusz Gruza, Rzecznik Dzielnicy Wola.

Koronawirus w Warszawie. Psycholodzy oferują pomocŹródło: OPS Wola
d4fjmhq
d4fjmhq

Koronawirus w Warszawie. Wola oferuje pomoc

Na Woli można uzyskać wsparcie w Ośrodku Pomocy Społecznej. Specjaliści dyżurują od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

-Wczoraj uruchomiliśmy numery telefonów. Pierwsze z nich się pojawiły, ale były one od klientów, którzy na co dzień korzystają z pomocy naszych psychologów. Szczególnie interesowało ich, to kiedy sytuacja wróci do normy, a pomoc psychologiczna na ulicy Żelaznej będzie świadczona w pełnym zakresie. Nie jest tajemnicą, że teraz jest to znacznie utrudnione. Nie mieliśmy jeszcze telefonu od osoby, która czułaby niepokój w związku z izolacją. Psycholog, pracujący w ośrodku twierdzi, że wszystko jest kwestią czasu. Na razie wszyscy idziemy z rozpędu. Kiedy pojawiają się obostrzenia, o ile takie oczywiście wystąpią, pojawiają się telefony. Dobrze, żeby były takie miejsca, w których można nie tylko uzyskać pomoc, ale też podzielić się swoimi obawami, czy przemyśleniami- mówił dla WawaLove Mariusz Gruza, Rzecznik Prasowy Urzędu Dzielnicy Wola.

Jak skorzystać z pomocy? Najpierw należy zadzwonić pod numer 22 571 50 00, gdzie pracownik Punktu Obsługi Interesanta przekieruje osobę potrzebującą do właściwego specjalisty. Można też wysłać mail na adres sekretariat@ops-wola.waw.pl. Osoby potrzebujące wsparcia mogą zadzwonić również do Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego (22 443 57 60, 22 443 57 58), gdzie psycholog dyżuruje w poniedziałek: 10.00-14.00, środę: 12.00-16.00 oraz piątek 8.00-12.00.

Zobacz także:Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

#Z inicjatywą wyszła też Ochota

Na Ochocie, podobnie jak na Woli, w związku z zagrożeniem epidemicznym i towarzyszącymi mu obawami można uzyskać pomoc psychologów z dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Są oni do dyspozycji osób potrzebujących wsparcia od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Dostępni są pod numerami: 797319644, 723245001 oraz 723244998.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fjmhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fjmhq
Więcej tematów