Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Cmentarze w stolicy zamknięte dla odwiedzających

Warszawskie nekropolie zostały zamknięte w związku z wprowadzeniem stanu epidemii. Grobów nie można już odwiedzać m.in. na Cmentarzu Powązkowskim i Cmentarzu Bródnowskim.

Koronawirus w Warszawie. Cmentarze w stolicy zamknięte dla odwiedzającychŹródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d1dik6w
d1dik6w

Jako pierwszy decyzję o zamknięciu cmentarzy dla odwiedzających groby podjął Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Podlegają mu trzy warszawskie nekropolie: Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Cmentarz Północny na Wólce Węglowej i Cmentarz Południowy w Antoninowie.

"Zgodnie z par. 17,1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku wystąpieniem epidemii zamknięte zostają cmentarze dla osób odwiedzających od dnia 1 kwietnia do dnia 11 kwietnia 2020 r." - poinformował w komunikacie ZCK.

Nekropolie zamknęły również archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Zakaz odwiedzania grobów na Cmentarzu Powązkowskim obowiązuje od czwartku. Na Cmentarzu Bródnowskim od piątku. Obostrzenia potrwają do 11 kwietnia.

d1dik6w

Zobacz także: Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPIP: pielęgniarki są w trudnej sytuacji

Pogrzeby odbywają się bez zmian. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 5 osób, oprócz osób sprawujących kult religijny lub zatrudnionych przez zakład pogrzebowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1dik6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dik6w
Więcej tematów