Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wzrost zakażeń na Mazowszu. 32 przypadki w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku

Aż 76 nowych przypadków zakażeń koronawirusem stwierdzono dziś na terenie Mazowsza. 32 z tych przypadków to osoby przebywające w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku w Warszawie.

Koronawirus w Polsce. Wzrost zakażeń na Mazowszu. 32 przypadki w ośrodku dla cudzoziemców na TargówkuŹródło: Google Street View
d1x2ljw
d1x2ljw

Od dwóch dni możemy obserwować wzrost liczby zakażeń w województwie Mazowieckim. Aż 32 przypadki COVID-19 wykryto we wtorek w ośrodku dla cudzoziemców w Warszawie.

Koronawirus. Warszawa. Ośrodek dla cudzoziemców z zakażeniami

Placówka mieści się na Targówku. Jak przekazał w komunikacie Urząd ds. Cudzoziemców, pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono tam już w piątek 22 maja. "W związku z tym niezwłocznie wykonano testy na potwierdzenie obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród wszystkich mieszkańców oraz personelu ośrodka. Według stanu na 26 maja 2020 r. potwierdzono 32 przypadki zakażenia" - czytamy.

Według danych przekazanych przez ośrodek na warszawskim Targówku, obecnie mieszka tam 111 osób. To 38 dorosłych i aż 73 dzieci. Wszyscy ubiegają się o ochronę międzynarodową w Polsce.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus. Warszawa. Ośrodek dla cudzoziemców z pomocą rządu

32 zakażone osoby to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej. Większość z nich przebywa na kwarantannie lecz dwie osoby wymagają hospitalizacji. "Objawy COVID-19 u zakażonych cudzoziemców przebiegają łagodnie, wszyscy czują się dobrze. Pracownicy urzędu są w stałym kontakcie z mieszkańcami, prowadzone są także dyżury pod ośrodkiem" - informuje Urząd ds. Cudzoziemców.

d1x2ljw

Instytucja podkreśla, że mieszkańcy ośrodka mogą liczyć na pomoc ze strony państwa. Jedzenie dostarcza im firma zewnętrzna. Zapewnioną mają też opiekę psychologiczną oraz pomoc medyczną.

Koronawirus. Warszawa z dwoma ogniskami COVID-19

Pierwszy wzrost liczby przypadków na Mazowszu odnotowano w poniedziałek. Powodem było wykrycie ogniska koronawirusa w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Na 66 przypadków z Mazowsza aż 62 odnotowano właśnie tam.

Obecność koronawirusa stwierdzono u 29 osób z personelu II oddziału wewnętrznego szpitala. Kolejne 33 zakażenia to pacjenci tego oddziału. Ci zostali skierowani do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przejdą leczenie. Personel medyczny został skierowany na kwarantannę, a oddział został zamknięty. Stan medyków określa się jako stabilny.

Decyzją władz szpitala na II oddziale wewnętrznym została przeprowadzona podwójna dezynfekcja. Zrobiono też dochodzenie epidemiologiczne w celu wykrycia osób, które mogły mieć potencjalny kontakt z zakażonymi. Te zostały skierowane do obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

d1x2ljw

Szpital poinformował też resztę pracowników o wykrytych przypadkach. Informacja o wystąpieniu koronawirusa w Szpitalu Wolskim trafiła też do Urzędu Wojewódzkiego i koordynatora ds. ratownictwa w Warszawie.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce, na Mazowszu stwierdzono go u 3359 osób. W wyniku zakażenia zmarło 256 pacjentów.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1x2ljw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x2ljw
Więcej tematów