RegionalneWarszawaKoronawirus. Międzynarodowy Dzień Teatru w dobie epidemii

Koronawirus. Międzynarodowy Dzień Teatru w dobie epidemii

Święto ludzi teatru przypada na niezwykle trudny czas. Mimo że warszawskie sceny odwołały wszystkie wydarzenia kulturalne, wcale nie musimy na dobre żegnać się ze spektaklami i projektami teatralnymi. Z powodzeniem obejrzymy je on-line. Nie zabraknie wzruszeń i ogromnych emocji.

Koronawirus. Międzynarodowy Dzień Teatru w dobie epidemii
Źródło zdjęć: © PAP | Andrzej Grygiel

Koronawirus. Zostań w domu - nie wychodź z teatru!

To akcja zainicjowana przez warszawskie teatry. Dzięki tej inicjatywie możemy obejrzeć nie tylko spektakle on-line, ale również spotkania z aktorkami, a także podpatrzenie jak teatralny świat wygląda od kuchni. W najbliższym czasie władze ośrodków kulturalnych przygotowały dla nas masę atrakcji, których miłośnicy spektakli i widowisk na teatralnych deskach po prostu nie mogą przegapić.

*Teatr Żydowski * w piątek, 27 marca, o godz. 19.00 zaprasza na czytanie performatywne na żywo tekstu komedii „Całuj ciotkę” w reżyserii Karoliny Kirsz.

Teatr Powszechny zachęca z kolei do skorzystania z programu „Powszechny online. Teatr minimum”. Na stronie internetowej regularnie udostępniane są materiały teatru, takie jak nagrania archiwalnych spektakli, publikacje i programy w wersji PDF oraz projekt „Księga z San Michele.

TR Warszawa, proponuje wspólne oglądanie spektaklu „Woyzeck” w reżyserii Grzegorza Jaremki. Pokaz odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 marca, o godz. 19.00 na Facebook’u Live TR Warszawa.

Teatr Wielki - Opera Narodowa, pokaże operę „Carmen”. Sztukę będzie można obejrzeć w trzech terminach - 28 i 31 marca oraz 2 kwietnia o godz. 19.00.

* Nowy Teatr *zaprasza na spektakl „Jezus” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Pokaz będzie dostępny od niedzieli, 29 marca, od godz. 12.00, do poniedziałku, 30 marca, do północy.

Teatr Lalka zachęca do obejrzenia spektaklu „Krawiec Niteczka” Kornela Makuszyńskiego. Spektakl ten dostępny jest na platformie vod.tvp.pl.

Teatr Ateneum, dołączając do akcji #Zostańwdomu, poleca spektakl, będący reżyserskim debiutem Piotra Fronczewskiego - „Ja, Feuerbach”. Nie zapominajcie również o śledzeniu mediów społecznościowych teatru. Na widzów czeka tam mnóstwo atrakcji!

Teatr Dramatyczny na YouTubie udostępnia ponad 30 nagrań z czytań i dyskusji Laboratorium Dramatu. Proponuje również obejrzenie on-line spektakli „Szczęśliwe dni” na podstawie sztuki Samuela Becketta oraz „Wymazywanie” w reżyserii Krystiana Lupy.

Teatr Studio przypomina o darmowych streamingach spektakli operowych ze świata. Zachęca również do zapoznania się z Kolekcją Galerii Studio, która powstała w 1972 roku z inicjatywy Józefa Szajny. Natomiast w każdą niedzielę o godz. 12.00 Marcin Masecki w transmisji live z własnego mieszkania przedstawia złoty okres europejskiej muzyki klasycznej.

Teatr Współczesny na początek proponuje materiał ze spotkania, które odbyło się po projekcji spektaklu "Tango", pierwszego z cyklu spotkań zorganizowanych przy okazji 60-lecia Teatru Współczesnego.

Teatr Lalek Guliwer zaprasza do projektu #TeatrGuliwerOnline. Na profilu FB ruszył cykl Wirtualnych Podróży Guliwera.

Teatr Syrena zaprasza na swój facebookowy profil na spotkanie z aktorami, grającymi na scenie na co dzień, a także do oglądania kanału YouTube, gdzie pokazuje kulisy powstawania spektakli.

Koronawirus w Warszawie. Zwrot lub wymiana biletów

W obecnej sytuacji, gdy wszystkie wydarzenia w miejskich instytucjach kultury zostały odwołane, mieszkańcy którzy nabyli bilet, mogą przebukować go na inne terminy bądź wydarzenia. Oprócz tego w każdej placówce przysługuje również możliwość zwrotu biletu. Szczegółowe informacje na temat formy wymiany biletu, zmiany terminu czy zwrotu, znajdują się na stronach poszczególnych ośrodków kulturalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Polacy stworzyli wzór przyłbicy medycznej. Zainteresowanie ich przerosło

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)