Trwa ładowanie...

Koronawirus. Górnicy ze Śląska w Warszawie. Ponownie oddadzą krew

Górnicy ze Śląska, którzy uznani są za ozdrowieńców i mają za sobą koronawirusa, zapowiedzieli, że kolejny raz przyjadą do Warszawy. Chcą oddać krew, aby pomóc chorym na COVID-19.

Koronawirus. Górnicy ze Śląska w Warszawie. Ponownie oddadzą krewŹródło: East News, fot: East News
d4g40i1
d4g40i1

19 sierpnia w środę po południu w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie będzie miała miejsce wyjątkowa inicjatywa. Po raz drugi górnicy ze Śląska, którzy przebyli koronawirusa, pojawią się w stolicy, aby oddać krew. Pierwsza edycja miała miejsce 23 lipca. Pomysłodawcą całej akcji jest Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80", który wspierają warszawscy medycy.

"To już kolejna grupa górników, która pojedzie do Warszawy, aby w czwartek oddać osocze krwi, a w piątek przejść kompleksowe badania pod kątem śladów jakie koronawirus zostawił w ich organizmach, nawet jeśli zakażenie przeszli bezobjawowo. Osocze górników-ozdrowieńców ratuje zdrowie i życie wielu innych osób. Słyszymy też, że polscy naukowcy pracujący dla polskiej firmy medycznej opracowują lek na bazie osocza ozdrowieńców, w tym właśnie górników" – tłumaczy Rafał Jedwabny, wiceprzewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w Polskiej Grupie Górniczej, koordynator inicjatywy.

Warszawa. Szpital MSWiA. Kompleksowe badania w zamian za osocze

Szpital MSWiA na Mokotowie obiecał, że w zamian za oddanie krwi, kompleksowo przebada górników ze Śląska. Głownie chodzi o sprawdzenie układu oddechowego i serca. Na ten moment nie jest znany wpływ, jaki koronawirus pozostawia w organizmie, w szczególności czy trwale nie uszkadza pewnych narządów.

Górnicy dostaną pełne wynagrodzenie za czas zamknięcia kopalni. Wiceminister tłumaczy

Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia już w kwietniu zatwierdziło terapię, która ma wykorzystywać osocze osób, które przeszły wirusa. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA prowadzi projekt badawczy terapii osoczem.

d4g40i1

Jak zapowiadają sami górnicy, akcja oddawania krwi w związku z walką z wirusem SARS-CoV-2 ma być kontynuowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4g40i1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g40i1
Więcej tematów