Trwa ładowanie...

Komunikacja miejska podczas obchodów Święta Niepodległości [INFORMATOR]

Relacja na żywo na stronie ZTMu, Facebooku i Twitterze

Komunikacja miejska podczas obchodów Święta Niepodległości [INFORMATOR]
da00jeg
da00jeg

11 listopada br. odbędzie się bieg ulicami Warszawy, Traktem Królewskim przejdzie marsz a przed Grobem Nieznanego Żołnierza będą się odbywały uroczystości państwowe. W związku z tym zostanie wprowadzonych wiele zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od godz. 11:00 do godz. 13:00 przez miasto pobiegną uczestnicy XXVI „Biegu Niepodległości”, który będzie się odbywał na trasie: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki – jezdnią wschodnią i wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi) – Chałubińskiego (jezdnią wschodnią) – al. Niepodległości (jezdnią wschodnią) – zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką – al. Niepodległości (jezdnią zachodnią) – Chałubińskiego (jezdnią zachodnią) – al. Jana Pawła II (wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i jezdnią zachodnią – meta przy ul. Stawki).

O godz. 12:00 rozpoczną się godzinne uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego.

da00jeg

Z kolei od godz. 13.15 do ok. godz. 15.30 Traktem Królewskim przejdzie marsz "Razem dla Niepodległej": pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie. Po jego zakończeniu będą się odbywały, w godz. 15.30 – 18.00, imprezy towarzyszące w Al. Ujazdowskich w rejonie Łazienek i Belwederu.

W związku z tymi imprezami i uroczystościami zostaną wprowadzone liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Z tego powodu, 11 listopada w godzinach 11:00-19:00 na stronie internetowej ZTM, stronie mobilnej m.ztm.waw.pl oraz na profilach na portalach społecznościowych Facebook i Twitter prowadzona będzie relacja na żywo ze zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Wprowadzone zostaną poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji:

ETAP 1: Zamknięcie ciągu ulic: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie.

ETAP 2: Zamknięcie dla ruchu al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Anielewicza w związku z organizacją miejsca startu i mety XXVI „Biegu Niepodległości”

da00jeg

ETAP 3: W związku z XXVI „Biegiem Niepodległości” zamknięcie ulic: al. Jana Pawła II, Chałubińskiego i al. Niepodległości (na odcinku od ul. Koszykowej do ul. Rakowieckiej).

W związku z uroczystościami na pl. Piłsudskiego zamknięcie ulic: Królewska (na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście), Wierzbowa, Moliera i pl. Piłsudskiego.

ETAP 4: „Marsz dla Niepodległej”. W przypadku długotrwałego zamknięcia dla ruchu ciągów poprzecznych do Traktu Królewskiego będą dokonane korekty tras objazdowych linii.

da00jeg

ETAP 5:Zgromadzenie publiczne organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, a następnie przemarsz na trasie rondo Dmowskiego – Al. Jerozolimskie- most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Park Skaryszewski. Inne uroczystości związane z obchodami Dnia Niepodległości.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania komunikacji miejskiej znajdziecie pod linkiem:

da00jeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da00jeg
Więcej tematów