Trwa ładowanie...

Komisja weryfikacyjna odzyskała 6,5 mln zł. Zwrot za Mokotowską 40

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji odzyskała od gen. Mariana Robełka 6,5 mln zł. Pieniądze są już na koncie miasta. - Koniec państwa teoretycznego - czytamy na Twitterze Patryka Jakiego.

Komisja weryfikacyjna odzyskała 6,5 mln zł. Zwrot za Mokotowską 40Źródło: Agencja Gazeta, fot: Slawomir Kamiński
d1b6b03
d1b6b03

Ponad dwa tygodnie temu komisja weryfikacyjna stwierdziła nieważność decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. nieruchomości przy ulicy Mokotowskiej 40. W 2012 roku prezydent Warszawy wydała decyzję o użytkowaniu wieczystym przez Danutę i Mariana Robełka oraz spółkę Plater. Komisja nałożyła na nich obowiązek zwrotu nienależnego świadczenia w kwocie ponad 6 mln zł na rzecz miasta.

Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej, tłumaczy, że jest to duży sukces komisji, bo zarzucano jej, że będzie działać nieskutecznie, a procedury będą przewlekłe. - Tymczasem okazuje się, że osoby takie jak gen. Marian Robełek same wpłacają pieniądze na konto miasta po decyzji zwrotowej. W związku z tym komisja jest ciałem, które działa bardzo sprawnie i w dobrze pojętym interesie miasta stołecznego Warszawy i mieszkańców, czego nie można powiedzieć o władzach w warszawskim ratuszu - powiedział Lisiecki.

Zobacz także: Marek Jakubiak o billboardach PO i Nowoczesnej. Ostre słowa

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1b6b03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6b03
Więcej tematów