Trwa ładowanie...

"Kolorowe Życie" - to gigantyczne centrum handlowe zdetronizuje Janki?

Według koncepcji galeria ma być gotowa na przełomie lat 2018-19.

"Kolorowe Życie" - to gigantyczne centrum handlowe zdetronizuje Janki?
d46b04l
d46b04l

Miłośnikom lotnictwa miejscowość Góraszka kojarzy się wyłącznie z rodzinnym piknikiem i podziwianiem samolotowych akrobacji. To już przeszłość. Na terenie dawnego lotniska powstanie ogromne, wielofunkcyjne centrum handlowe. Ma być to połączanie rozrywki, handlu, zakupów i przyjemności. Gigant ma mieć aż 100 tys. m kw. powierzchni i będzie największym w okolicy i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce.

"Kolorowe Życie" - tak nazywać się będzie inwestycja spółki Immochan, która jest deweloperskim ramieniem francuskiej grupy Auchan. W ramach projektu powstanie wielki hipermarket Auchan, supermarket budowlany Leroy Merlin, sportowy sklep Decathlon, operator RTV AGD oraz galeria, w której znajdzie się aż 220 punktów handlowych. Zaplanowano 3,5 tysiąca miejsc parkingowych. Według koncepcji galeria ma być gotowa na przełomie lat 2018-19. Pracę ma znaleźć tutaj aż 2 tysiące osób.

"Góraszka to nowa koncepcja wielofunkcyjnego centrum, które zaoferuje klientom nowy sposób spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi" - informują inwestorzy. Czy stanie się realnym konkurentem dla podobnych sobie galerii, które cieszą się ustabilizowaną renomą wśród klientów? Z pewnością tak. Jeśli upora się z zasadniczym problemem.

We wstępnej fazie swojej działalności kłopotem może okazać się dojazd. Obok przyszłego centrum handlowego budowana będzie trasa ekspresowa S17 oraz południowa obwodnica Warszawy, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Na przedłużenie czeka także odcinek autostrady A2 w kierunku Mińska Mazowieckiego. Wszystkie prace mają zakończyć się do roku 2020. Wówczas centrum handlowe w Góraszce może stać się bardzo poważnym graczem na rynku handlowym, który być może zdetronizuje podwarszawskie Janki oraz Marki.

Po przebrnięciu przez początkowe problemy nowe centrum handlowe może stać się numerem jeden w okolicy. Klienci, którzy dotychczas doświadczali wielokilometrowych korków, próbując dostać się chociażby do sklepów w Jankach, będą mieć bardzo wygodny dojazd, nie generujący wielkich strat czasowych.

d46b04l

Immochan, który odpowiada za inwestycję w Góraszce, posiada i zarządza 22 centrami handlowymi w Polsce o łącznej powierzchni najmu 570 tys. mkw.

Źródło: (WawaLove.pl/auchangoraszka.pl)

d46b04l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46b04l
Więcej tematów