Trwa ładowanie...

Kolejny rekord Warszawskiego Roweru Publicznego!

W ostatni poniedziałek marca liczba wypożyczeń rowerów miejskich w Polsce sięgnęła 6 000 000

Kolejny rekord Warszawskiego Roweru Publicznego!
d3nszil
d3nszil

Ponad 170 tys. wypożyczeń i ponad 10 tys. nowych użytkowników – tak wyglądał pierwszy miesiąc działania Veturilo w tym roku. - Brawo dla wszystkich użytkowników Warszawskiego Roweru Publicznego, którzy się do tego przyczynili, tym bardziej że pogoda nie zawsze sprzyjała rowerzystom - mówi prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W ostatni poniedziałek marca liczba wypożyczeń rowerów miejskich w całej Polsce sięgnęła 6 000 000. Jubileuszowe wypożyczenie jednośladu miało miejsce przy stacji Arkadia i po kwadransie zwrócił go w lokalizacji ul. Kościelna - Nowe Miasto. Od czasu uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów miejskich w Warszawie (w sierpniu 2012 roku) odnotowanych zostało już prawie 4,1 miliona wypożyczeń, dokonanych przez prawie 295 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Już w pierwszy tydzień funkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo w sezonie 2015, miejskie jednoślady zostały wypożyczone ponad 25 tysięcy razy, z czego niemal 5,5 tysiąca wynajmów odbyło się 8 kwietnia, w Dzień Kobiet.

Średni czas przejazdu w ramach jednego wypożyczenia wynosi obecnie 27 minut.

d3nszil

Aktualna mapa oraz lista lokalizacji, znajduje się na oficjalnej stronie internetowej systemu . Warto się z nią zapoznać, w związku ze zmianami, które nastąpiły w bieżącym sezonie, m.in. przeniesieniem trzech stacji w okolice drugiej linii metra (Metro Nowy Świat, Metro Rondo ONZ, Metro Świętokrzyska) czy w miejsce istniejących dotychczas trzech stacji Bemowo Bike (Ratusz Bemowo, Radiowa – Fontanna, Górczewska).

d3nszil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nszil
Więcej tematów