Trwa ładowanie...

Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik. To już 33 taki przypadek

Zapadła w śpiączkę na skutek urazu doznanego w gospodarstwie rolnym.

Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik. To już 33 taki przypadek
dgwhppc
dgwhppc

"Z radością informujemy, że tuż przed Świętami Wielkanocnymi lekarze Kliniki Budzik potwierdzili wybudzenie kolejnego dziecka" - podali w komunikacie przedstawiciele Kliniki Budzik im. Oli Janczarskiej. Placówka działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Nie podano w jakim wieku jest dziewczynka, ale wiadomo, że ma na imię Weronika. Zapadła w śpiączkę na skutek urazu doznanego w gospodarstwie rolnym.

Jak informuje klinika, to już 33 przypadek wybudzenia dziecka w placówce. Klinikę Budzik utworzono w 2013 roku dzięki działaczom fundacji Akogo? i już niedługo będzie obchodzić czwartą rocznicę swojej działalności.

Budowa Kliniki , której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk.

Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika zajmuje się dziećmi do 18 roku życia, po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu.

dgwhppc

Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

dgwhppc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwhppc
Więcej tematów