Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie "zgubiły" miliony pasażerów. Winne remonty

"To pierwszy spadek od 12 lat funkcjonowania spółki"

Koleje Mazowieckie "zgubiły" miliony pasażerów. Winne remonty
d3t61y5
d3t61y5

O blisko 2,5 miliona pasażerów mniej w porównaniem z rokiem 2015 odnotowały Koleje Mazowieckie w 2016 roku. - Miniony rok był bardzo trudny ze względu na zakres prac remontowo-modernizacyjnych, prowadzonych przez PKP PLK - mówi WawaLove.pl Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM.

W 2016 roku Kolejami Mazowieckimi podróżowało 60,9 mln pasażerów, w 2015 - 63,2. - To pierwszy spadek od 12 lat funkcjonowania spółki - zapewnia Maliszewska. Dodaje, że nie wpłynęło to na stabilną pozycję Kolei Mazowieckich w branży. - Wciąż jesteśmy drugim przewoźnikiem w kraju pod względem liczby przewożonych podróżnych, z ponad 20-procentowym udziałem w rynku - podkreśla rzeczniczka.

Niedawno informowaliśmy, że przewoźnik nie może w tej chwili w wystarczającym stopniu rozwijać siatki połączeń. Powodem są własnie remonty torów. - Wynikające z tego utrudnienia, pomimo licznych działań spółki oraz rozmów z zarządcą, mających na celu ich minimalizację, mają bezpośrednie przełożenie na wynik przewozowy Kolei Mazowieckich - wyjaśnia nasza rozmówczyni i dodaje, że w ubiegłym roku najdotkliwiej utrudnienia remontowo-modernizacyjne odczuli pasażerowie korzystający z przejazdów na linii nr 8 Warszawa - Radom, czy na linii nr 6 Warszawa Wileńska - Małkinia.

Dariusz Grajda z zarządu firmy mówi, ograniczenia spowodowane remontami potrwają jeszcze co najmniej pięć lat, a dotyczyć będą tras między innymi z Warszawy do Dęblina, Skierniewic do Radomia. Należy więc liczyć się z tym, że pasażerów w pociągach KM będzie jeszcze mniej.

d3t61y5
d3t61y5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t61y5
Więcej tematów