Trwa ładowanie...

Kolej do Modlina: jeszcze później niż planowano

Tym razem na drodze stanęli ekolodzy

Kolej do Modlina: jeszcze później niż planowano
d9wb5ee
d9wb5ee

Jak informuje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, wpłynęło odwołanie do wydanej decyzji środowiskowej, złożone przez jedną z wielu organizacji ekologicznych - czytamy w portalu Rynek Kolejowy. Oznacza to, że przygotowania do budowy linii do lotniska mogą się przedłużyć.

W grudniu 2012 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanej linii kolejowej z podziemną stacją przy porcie lotniczym w Modlinie. Zgodnie z nią, linia miała zostać obudowana 5-metrowymi ekranami. Inwestor ma zwrócić szczególną uwagę na występujące w tym rejonie nietoperze.

Odwołanie od tej decyzji złożyła fundacja ekologiczna Greenmind. RDOŚ przekazał to odwołanie wraz z aktami sprawy do rozpatrzenia przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

d9wb5ee

Podróż pociągiem Kolei Mazowieckich na linii Dworzec Centralny - Modlin trwa obecnie ponad 40 minut. Nowy pociąg mógłby przejechać ten odcinek w dziesięć minut.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski planuje zrealizować przedsięwzięcie do końca 2015 roku ze środków POiŚ w ramach - uwaga - inwestycji na Euro 2012.

To tym jak dotrzeć na lotnisko Modlina teraz możemy przeczytać tutaj .

d9wb5ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9wb5ee
Więcej tematów