Trwa ładowanie...

Kluczowy projekt rewitalizacji Pragi przeszedł głosami opozycji. "Za" było troje radnych PiS

O szczegółach poinformował na profilu społecznościowym wiceprezydent Michał Olszewski.

Kluczowy projekt rewitalizacji Pragi przeszedł głosami opozycji. "Za" było troje radnych PiS
d15ygk3
d15ygk3

25 lutego Rada Warszawy rozpatrywała jeden z najważniejszych projektów mieszkaniowych, pod kątem rewitalizacji Pragi. Chodzi o kamienicę przy ulicy Targowej 14, która ma zyskać nowy blask. Powstała ona w latach 1899-1902 i posiada unikalny układ oficyn, wśród aż czterech podwórek. Stąd trudno spotkać podobną zabudowę na terenie dzielnicy.

Dodatkowo w pełni zachował się też wystrój klatek schodowych oraz stolarka okienna, dlatego władze stolicy uznały rewitalizację kamienicy za jeden z głównych priorytetów. Były jednak spore wątpliwości czy ten projekt w ogóle uda się przegłosować, ale finał okazał się zaskakująco pomyślny. Można było przewidywać, że rządząca koalicja zagłosuje "za", ale inicjatywę poparło również troje radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o: Olgę Johann, Tomasza Kozińskiego oraz Stanisława Wielanka.

- dzisiaj na sesji Rady m.st. Warszawy jeden z naszych najważniejszych projektów na Pradze...

— Michał Olszewski (@molszew77)

Kolejny etap należy już do TBS Warszawa Południe, które zajmie się teraz projektowaniem oraz konsultacjami, dotyczącymi tego zabytkowego budynku. Osobiste podziękowania wszystkim radnym , głosującym za projektem przekazał na profilu społecznościowym wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Urzędnicy planują w najbliższych latach przeznaczyć na rewitalizację Pragi prawie 1,5 mld złotych.

d15ygk3
d15ygk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ygk3
Więcej tematów