Trwa ładowanie...
d31ptbp
d31ptbp

W niedzielę 31 sierpnia o godz. 11:30 na pl. Zamkowym ruszy VII edycja Pikniku z Klimatem pod hasłem „Klimatyczna podróż z Warszawy do Paryża przez Limę”, nawiązującym do szczytów klimatycznych odbywających się w tych miastach.

Na tegoroczną edycję pikniku przygotowano quizy i rodzinne konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne i plastyczne z odpadów i surowców wtórnych oraz wielkoformatowe gry dla najmłodszych. Na wszystkich zainteresowanych będą również czekać eksperci - ekolodzy i badacze przyrody, gotowi odpowiedzieć na pytania związane z klimatem i środowiskiem.

Idea przyświecająca piknikowi jest prosta – każdy z nas może przysłużyć się środowisku, jeśli tylko nieznacznie zmodyfikuje swoje codzienne nawyki. Zachęcać do tego będą specjalni goście – Krystyna Janda, Reni Jusis, Krystyna Czubówna i Artur Partyka, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Reni Jusis, współautorka książki „Poradnik dla zielonych rodziców”, opowie jak zadbać o czystość w zgodzie z ekologią. Do zmiany nawyków będzie też przekonywał prowadzący imprezę Jarosław Kret.

d31ptbp

Białowieski Park Narodowy organizuje konkurs „Na grzyby z Mickiewiczem”, w którym uczestników czeka niezwykła niespodzianka przygotowana przez Krystynę Jandę. W czasie pikniku będzie można obejrzeć wystawę Ambasady Danii, poświęconą energetyce odnawialnej.

Tegoroczna edycja Pikniku z Klimatem szczególną uwagę poświęca kwestii recyklingu i segregacji śmieci. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję do zadania pytań specjalistom z Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu m.st. Warszawy. W specjalnie przygotowanej strefie recyklingu będzie można własnoręcznie wykonać biżuterię, zaprojektować ekologiczny strój oraz zbudować Eko Miasto.

Akademia Rytmów z kolei umożliwi uczestnikom wykonanie instrumentów muzycznych z odpadów. Na zakończenie imprezy koncert zagra zespół Recykling Band, finaliści V edycji programu Mam Talent, grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach.


W listopadzie 2013 r. na Stadionie Narodowym odbył się Szczyt Klimatyczny ONZ . Kolejne zostaną zorganizowane w Limie i Paryżu, gdzie planowane jest podpisanie globalnej umowy klimatycznej zobowiązującej państwa świata do redukcji emisji CO2 tak by uniknąć globalnego ocieplenia powyżej 2oC do 2050 r. Piknik z Klimatem jest kontynuacją tych dyskusji.

d31ptbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ptbp
Więcej tematów