Trwa ładowanie...

Kleszcze nadal groźne. Ratuj czworonogi z Mazowsza

W akcję zaangażowane są 4 warszawskie placówki, w tym schronisko "Na Paluchu".

Kleszcze nadal groźne. Ratuj czworonogi z Mazowsza
daen0bj
daen0bj

Już ponad dwa tysiące bezdomnych psów i kotów uratowali przed kleszczami internauci – wszystko dzięki akcji „Ratuj!”, którą prowadzi Fundacja NaszeZoo.pl. W jej ramach na rzecz 23 schronisk i fundacji z całej Polski, w tym z Mazowsza, w zaledwie trzy miesiące zebrano środki przeciwkleszczowe o łącznej wartości niemal 40 tys. zł. Akcja potrwa jeszcze dwa tygodnie, a przyłączyć się do niej może każdy - wystarczy wejść na www.dlaSchroniska.pl. W akcję zaangażowane są 4 warszawskie placówki, w tym schronisko "Na Paluchu".

O prawdziwej pladze kleszczy słyszymy w tym roku niemal przez cały czas. Wszystko dlatego, że stwarzają one ogromne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Ukąszenie przez tego pajęczaka może doprowadzić do wystąpienia u psa śmiertelnie groźnej choroby, na przykład boreliozy, ehrlichiozy czy anaplazmozy. By do tego nie dopuścić, kluczowa jest reakcja w przeciągu maksymalnie kilkunastu godzin od ukąszenia i jak najszybsze usunięcie kleszcza z ciała zwierzaka. To niestety nie zawsze jest możliwe, w szczególności w schroniskach, które opiekują się kilkudziesięcioma, a często i kilkuset czworonogami.

Dla bezpańskich psów i kotów ratunkiem są specjalne środki farmakologiczne czy obroże, które odstraszają pasożyty. Ponieważ w schroniskach często ich brakuje, o pomoc razem z 23 placówkami z całej polski już od połowy maja apeluje Fundacja NaszeZoo.pl w ramach akcji „Ratuj!”.

daen0bj

Każdy może dołożyć swoją "cegiełkę"

- Bardzo cieszy nas ogromny odzew ze strony internautów, którzy ufundowali już dla bezdomnych zwierzaków z uczestniczących w naszej akcji schronisk środki przeciwkleszczowe o łącznej wartości niemal 40 tys. zł. Trafią one do placówek w całej Polsce i pozwolą ochronić ponad dwa tysiące bezdomnych psów i kotów - mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. - Potrzeby schronisk są jednak dużo większe, dlatego zachęcamy wszystkich do tego, by przyłączyli się do naszej inicjatywy i dołożyli swoją „cegiełkę”. Wystarczy już 9,90 zł - dodaje.

Akcja „Ratuj!” potrwa do końca sierpnia. Odbywa się w całości online, na platformie internetowej www.dlaSchroniska.pl , gdzie można nie tylko kupić wybrane środki przeciwkleszczowe, ale też wskazać placówkę bądź fundację, a nawet konkretnego psa lub kota, który następnie je otrzyma. Może to być na przykład jeden z czworonożnych podopiecznych schroniska „Na Paluchu” z Warszawy, placówki z Milanówka, Siestrzeni bądź Żyrardowa czy działającej w stolicy Fundacji Jokot.

daen0bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daen0bj
Więcej tematów