Trwa ładowanie...

Klancyk zaimprowizuje wiślanego "krokodyla"

Mural ma prawie 350 metrów długości. Warszawiacy zastanawiali się "Skąd wziął się krokodyl nad Wisłą?"

Klancyk zaimprowizuje wiślanego "krokodyla"
dvg7pqb
dvg7pqb

Spektakl Klancyka będzie inspirowany opowiadaniami zgłoszonymi w konkursie „Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą”. Zadaniem uczestników było stworzenie krótkich historii uzasadniających obecność niezwykłego gada w stolicy.* W najbliższą sobotę, 13 czerwca, w klubokawiarni Kurort Teatr Improwizowany Klancyk przedstawi wyróżnione historie, które posłużą artystom do stworzenia ram spektaklu.*

O pojawieniu się krokodyla nad Wisłą pisaliśmy pod koniec kwietnia: Nad Wisłą pojawił się krokodyl. Ma prawie 350 metrów długości! [ZDJĘCIA]

Autorem pracy jest Mariusz Waras, artysta należący do światowej czołówki street-artu. W ramach swojego projektu M-City stworzył już kilkaset murali w miastach na całym świecie. Nadwiślański krokodyl to obecnie jedyna jego praca w Warszawie. Najbardziej rozpoznawalna – wizja oglądanej z lotu ptaka aglomeracji - zniknęła w 2011 r. wraz z przebudową ul. Traugutta. Sam artysta doczekał się solowych wystaw w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jest artystą rozpoznawalnym i docenianym szczególnie przez najmłodsze pokolenie odbiorców.

– Mural ma szansę identyfikować to miejsce. Dziś mieszkańcy mówią spotkajmy się na schodkach. Być może po realizacji tego muralu będą mówić spotkamy się pod krokodylami – mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły.

dvg7pqb

Aktorzy Teatru Improwizowanego Klancyk są jedną z pionierskich grup impro w Polsce. W swoim dorobku mają już 9 lat pracy scenicznej. Jak sami mówią Klancyk jest „bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny”. To oni 13 czerwca o godzinie 16.00 w klubokawiarni Kurort opowiedzą historię coraz bardziej rozpoznawalnego muralu nad Wisłą. Wstęp na spektakl, będący już trzecią propozycją cyklu otwarcia sezonu nadwiślańskiego, jest bezpłatny.

dvg7pqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvg7pqb
Więcej tematów