Trwa ładowanie...

Kamienica "enkawudzistów" sprzedana!

O ten budynek walka była tak zacięta, że cena szybko urosła aż do 4, 4 mln zł!

Kamienica "enkawudzistów" sprzedana!
d3oj0hb
d3oj0hb

Opuszczona od wielu lat poradziecka kamienica przy Targowej 76 przeszła w ręce Fenix Group. Nowy właściciel, który wygrał wyczerpującą licytację zapłaci miastu 4,4 mln zł - czytamy w portalu Twoja-praga.pl

Wbrew pozorom to nie tylko stara, zabytkowa kamienica. Już za kilkanaście miesięcy 100 metrów obok pojawi się wejście do stacji metra Wileńska, głównej stacji po tej stronie Wisły. Miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne. Ustny przetarg odbył się dwa dni temu, 16 maja. Oprócz Fenix Group do walki o kamienicę przystąpił jeszcze jeden oferent. Walka o kamienicę była tak zacięta, że ustalona cena wywoławcza wynosząca 3 610 mln zł szybko urosła do 4 400 mln zł. Za tą cenę budynek został sprzedany.

Kamienica, zwana "kamienicą enkawudzistów" owiana jest bardzo złą sławą. Nawet symbolicznie zabito okna w kolorze polskiej flagi. To tutaj, tuż po wojnie wprowadzili się oficerowie NKWD i mieszkali wraz z rodzinami aż do wycofania wojsk radzieckich z Polski w 1992 r. Od tamtej pory budynek stoi pusty.

d3oj0hb

Czego nie może zmieniać nowy właściciel? Na pewno zobowiązany jest się do zachowania cech stylowych nieruchomości, balkonów, formy stolarki, nie może również nadbudować budynku. Na razie nie wiadomo jaki będzie dalszy los budynku i jaką funkcję może pełnić w przyszłości. Nie wiadomo też kiedy rozpocznie się jego renowacja.

Ten sam inwestor kupił pod koniec listopada 2012 roku zabytkową kamienicę przy Targowej 21. Jej adaptacja ma się rozpocząć na początku przyszłego roku.

d3oj0hb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oj0hb
Więcej tematów