Trwa ładowanie...

Kamasutra. Nauka rozkoszy

"Kamasutra" jest jak Biblia. Wszyscy mają o niej jakieś wyobrażenie, ale nikt nie wie, czym jest naprawdę

Kamasutra. Nauka rozkoszy
d93n51i
d93n51i

Już dziś, 25 stycznia o godz. 19.00. odbędzie się premiera spektaklu "Kamasutra. Nauka Rozkoszy". Jest to utrzymana w komediowej konwencji sceniczna adaptacja hinduskiego traktatu sprzed 1600 lat, gdzie seks jest postrzegany jako najwyższa forma przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia. Pierwotnie premiera spektaklu miała mieć miejsce w listopadzie 2012 roku, niestety z przyczyn niezależnych została odwołana. Mamy nadzieję, że teraz się uda.

W spektaklu wystąpią: Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jeżewska, Maria Dejmek, Zdzisław Wardejn, Kamil Siegmund, Marcin Sitek. Grze aktorów towarzyszy muzyka na żywo - na kontrabasie akompaniuje Daniel Biel.

”Kamasutra” to podręcznik sztuki życia. Został napisany w sanskrycie ponad 1600 lat temu. Dotyczy seksualności i zachowań seksualnych. Mówi, jak spędzać czas, celebrować jedzenie i picie, z kim się przyjaźnić, jak osiągnąć harmonię ciała, emocji i umysłu. „Kamasutrę” przenika zmysłowość, która nie ogranicza się do miłości, ale wzbogaca nas w różnych wymiarach. Seks jest tu najwyższą formą przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia.

Według Watsjajany człowiek powinien się spełniać równocześnie w kilku sferach. Przyjemność, pieniądze, religia - trzeba dążyć do osiągnięcia satysfakcji w każdej z tych dziedzin. W akcie seksualnym wszystkie zmysły jednocześnie znajdują zaspokojenie, dzięki niemu przeżywamy najintensywniejsze emocje. – mówi nam Maria Krzysztof Byrski, autor przekładu.

d93n51i

"Kamasutrę" od większości podręczników i traktatów odróżnia poetycki język. Korzystając z oryginalnego tekstu postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, rozgrywającą się na imprezie w domu młodego playboya - dodaje reżyserka Aldona Figura.

"Kamasutra" jest jak Biblia. Wszyscy mają o niej jakieś wyobrażenie, ale nikt nie wie, czym jest naprawdę- piszą autorzy spektaklu.

"Kamasutra. Nauka rozkoszy".
25 stycznia o godz. 19.00
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Scena na Woli
ul. Kasprzaka 22.

d93n51i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d93n51i
Więcej tematów