Jest zwycięzca Maratonu Warszawskiego. Na mecie Polak

Uwaga kierowcy, możliwe utrudnienia.

d21qn4z
d21qn4z

Sześć tysięcy osób ruszyło dziś w 39. PZU Maratonie Warszawskim. Do mety pierwszy dobiegł Błażej Brzeziński. To trzeci Polak w historii maratonu, który został zwyciezcą.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, Błażej Brzeziński na 40 kilometrze skutecznie wyprzedził swojego rywala i utrzymał się na tej pozycji przez kolejne dwa kilometry. Przebiegnięcie dystansu 42 kilometrów zajęło mu 2 godziny 11 minut i 27 sekund.* *

Z kolei najszybszą kobietą 39. PZU Maratonu Warszawskiego została Beji Geletu Bekelu. Na mecie pojawiła się w czasie 2:35:09. Kolejno na podium znalazły się Jelagat Cherop Beatrice (z czasem 2:36:13) oraz Jagielska Ewa. Kobieta pokonała 42 kilometry w czasie 2 godzin 41 minut i 51 sekund.

Trasa maratonu prowadziła przez siedem dzielnic oraz most Świętokrzyski i Gdański. Warto zaznaczyć, żę sportowa impreza oznacza spore utrudnienia dla mieszkańców. Od godziny wczesnych godzin porannych zamykana była trasa biegu dla ruchu pojazdów. Uwaga, kierowcy: ulice będą otwierane wraz z przemieszczaniem się biegaczy - od około godziny 10.30. Po godzinie 16 dostępny będzie ostatni odcinek trasy.

- Na trasę poza biegaczami zaproszeni są również kibice, którzy mogą wesprzeć swoich startujących przyjaciół lub krewnych gorącym dopingiem. Poza maratończykami przez Warszawę przebiegną również uczestnicy Biegu na Piątkę – zapraszali organizatorzy 39. PZU Maratonu Warszawskiego.