Trwa ładowanie...

Jest dymisja za biurowiec na pl. Zamkowym!

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że naczelniczka wydziału architektury, Jolanta Zdziech-Naperty podała się do dymisji! Nie zatrzyma to jednak budowy biurowca

Jest dymisja za biurowiec na pl. Zamkowym!
d1wkpqj
d1wkpqj

Skandalu wokół nowego biurowca przy pl. Zamkowym ciąg dalszy. Gdy okazało się, że pozwolenie na budowę biurowca na Starówce wydała matka współtwórcy projektu , prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że naczelniczka Jolanta Zdziech-Naperty podała się do dymisji. Jej obowiązki przejął dotychczasowy zastępca.

O sprawie poinformowaliśmy w niedzielę. Nowa inwestycja na warszawskiej Starówce niezwykle poruszyła warszawiaków. Biurowiec będzie nie tylko mieścił się 80 metrów od kolumny Zygmunta, ale zmieni zasadniczo widok na najważniejszy plac w stolicy . Nikt także nie konsultował się w tej sprawie z UNESCO. Rozmawialiśmy z Sekretarzem Generalnym Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Polsce, Sławomirem Ratajskim, który potwierdził, że inwestor nie konsultował się z nimi oraz dodał, że "w sytuacji, w której inwestycja ma wpływ na widok obszaru objętego ochroną UNESCO, takie konsultacje powinny odbyć się w Centrum Światowego Dziedzictwa".

W niedzielę okazało się, że pozwolenie na budowę biurowca na Starówce wydała... matka współtwórcy projektu, Bartosza Naperty,która jest naczelniczką wydziału architektury i budownictwa warszawskiego Śródmieścia. Dziś Jolanta Zdziech-Naperty pożegnała się ze stanowiskiem.

d1wkpqj

Dodatkowo Ratusza zapoiwedział, że w urzędzie dzielnicy zostanie przeprowadzona specjalna kontrola. *Prezydent Warszawy zapowiedziała, że nie wstrzyma budowy budzącego kontrowersje biurowca przy placu Zamkowym. *

d1wkpqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wkpqj
Więcej tematów